• Informacje na temat:

  historia unii europejskiej

Artykuły na temat: historia unii europejskiej
 • 2013 r. - czarny rok na europejskim rynku pracy

  Kończący się rok 2013 przejdzie do historii jako jeden z najgorszych na unijnym rynku pracy. To prawdziwy annus horribilis, czyli straszliwy, okropny rok - twierdzą zgodnym chórem politycy i eksperci ekonomiczni.

 • PiS zadłuża Polskę najszybciej w Unii Europejskiej

  Dwa lata rządu Prawa i Sprawiedliwości to bezprecedensowy atak na polskie instytucje państwa prawa. W sferze gospodarczej natomiast rząd postępuje tak, aby rosło to, co powinno spadać - dług publiczny, a spadało to, co powinno rosnąć - siła sektora prywatnego.

 • Trwa szturm na Wielką Brytanię

  Jak podał urząd statystyczny ONS, po raz pierwszy w historii liczba obywateli innych krajów Unii Europejskiej pracujących w Wielkiej Brytanii przekroczyła dwa miliony.

 • 5 scenariuszy dla Unii Europejskiej

  Wczoraj Komisja Europejska opublikowała tzw. Białą księgę na temat przyszłości Europy. Dokument otwiera dyskusję na temat strategii dalszej integracji Unii Europejskiej po wyjściu Wielkiej Brytanii.

 • Jak zostać poddanym Królowej

  Z tygodnia na tydzień rośnie zainteresowanie brytyjskim obywatelstwem (British citizenship). Imigranci z krajów Unii Europejskiej - niepewni swojej przyszłości po czerwcowym referendum - składają wnioski o angielski paszport.

 • Unia to dobra koncepcja, a tak fatalne wykonanie!

  Unia Europejska to dobra koncepcja, jednak jej struktura pozostawia wiele do życzenia. Została utworzona jako "ponadnarodowa organizacja, dzięki której wojna stałaby się pojęciem niewyobrażalnym i praktycznie niewykonalnym, a demokracja zostałaby wzmocniona". Trafna definicja narodu to "granice, język, kultura".

 • W drugim kwartale 2017 r. w Unii Europejskiej (dane nie uwzględniają Belgii i Niemiec) pracę znalazło 3,8 mln osób. To 21,1 proc. wszystkich bezrobotnych, którzy nie mieli pracy w pierwszym kwartale. 5 proc. z nich to bezrobotni z Polski – podał Eurostat.

 • Zagraniczna historia kredytowa będzie miała znaczenie przy zaciąganiu zobowiązań w Polsce

  Zobowiązania finansowe z czasu pobytu za granicą będą miały znaczenie w Polsce. Biuro Informacji Kredytowej umożliwia transgraniczną wymianę informacji kredytowej z trzema państwami Unii Europejskiej: Wielką Brytanią, Niemcami i Włochami.

 • Chcesz pojechać do pracy? Sprawdź, gdzie zarobisz najwięcej

  ...i tendencji do zamykania się na migrantów przybywających do Unii Europejskiej oraz bezpośrednio do Polski - grozi nam kryzys całego systemu rynku pracy, jak i pomocy socjalnej - podkreśla Łukasz...

 • UE ma nową, futurystyczną siedzibę za ponad 320 mln euro

  Zmagająca się z kryzysami Unia Europejska doczekała się nowej siedziby. W futurystycznym budynku, który przypomina gigantyczne świecące jajo w klatce, będą obradować przywódcy i ministrowie państw UE. W sobotę mogli go zwiedzić mieszkańcy Brukseli i turyści.