• Informacje na temat:

  historyczne dane giełdowe

Artykuły na temat: historyczne dane giełdowe
 • Najbezpieczniejsze amerykańskie miasta

  ...opracować listę najbezpieczniejszych miast w USA, wzięliśmy pod uwagę 40 największych metropolii i porównaliśmy je pod względem czterech kategorii niebezpieczeństwa. Wykorzystaliśmy dane z 2008 roku(...) raport FBI zawierał niekompletne dane na temat danej metropolii, wykorzystywaliśmy szacunkowe dane ze strony Berta Sperlinga BestPlaces. W poszukiwaniu schronienia Podczas gdy jakość środków...

 • Amerykańskie indeksy na fali optymizmu podeszły pod rekordowe poziomy, lub jak w przypadku indeksu Nasdaq osiągnęły nowe poziomy wszech czasów. Indeks S&P500 wzrósł +0,8 proc. do poziomu 2.124,29 pkt, czyli zaledwie 0,3 proc. poniżej rekordu z 21 maja br. Nasdaq Composite Index wzrósł +1.26 proc. do poziomu 5.163,18 pkt, czyli jest już 2,2 proc. powyżej szczytu z 2000 roku i zarazem o przeszło 80 proc. powyżej szczytu z 2007 roku.

 • Dzisiejszy dzień nie wyróżniał się wydarzeniami na rynkach finansowych. Owszem w USA wczoraj podpisano ustawę budżetową, która kończy zawieszenie prac rządu, co pozwala dzisiaj na kontynuację wzrostów na rynkach, jednak ogólnie ilość danych publikowanych dzisiejszego dnia była znikoma. Jednak małe powody do świętowania ma dzisiaj Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Szeroki indeks WIG zaliczył dzisiaj najwyższy poziom w historii. Tym samym może pochwalić się również główny niemiecki...

 • Czwartkowa sesja przyniosła lekkie skorygowanie po wczorajszym nowym historycznym szczycie notowań. Początek sesji został ustawiony przez dane z rynku pracy i dynamikę inflacji, które przełożyły się na wzrost prawdopodobieństwa podwyżek stóp procentowych.

 • Dolar coraz droższy. Czy pobije historyczny rekord?

  W ostatnich dniach za dolara trzeba było płacić najwięcej od ponad 15 lat. Jest jednak wiele powodów, aby przypuszczać, że amerykańska waluta nadal będzie zyskiwać na wartości. Niewykluczone, że już przyszłym roku dolar przekroczy najwyższe historyczne poziomy i będzie kosztował ok. 4.70 zł - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Po odpoczynku w środę, czwartek upłynął pod znakiem kolejnych wzrostów zakończonych ustanowieniem historycznych rekordów.

 • Nieduże zmiany na Wall Street po dobrych danych z rynku nieruchomości

  Wtorek na Wall Street przyniósł nieduże zmiany po wzrostach z poprzednich sesji, które pozwoliły indeksom na osiągniecie historycznych maksimów. Lepsze od oczekiwań były dane z rynku nieruchomości, jednak spekuluje się, że Fed szykuje się do podwyżki stóp procentowych.

 • Nie da się ukryć, że większość indeksów giełdowych znajduje się w dalszym ciągu w pobliżu historycznych lub przynajmniej wielomiesięcznych maksimów. Wzrosty napędzane były przez różne czynniki, w tym m.in. oczekiwania, co do polityki fiskalnej Stanów Zjednoczonych. Wobec impasu decyzji politycznych w Stanach Zjednoczonych w grę wchodzą inne czynniki ryzyka politycznego, zarówno w Europie, jak i na dalekim wschodzie.

 • Przez większość czasu dzisiejsza sesja giełdowa w Europie nie napawała optymizmem, gdyż najważniejsze europejskie indeksy za sprawą słabych danych z gospodarek znalazły się sporo pod kreską. Początkowo ten nastrój został przejęty przez inwestorów z Wall Street, jednak z czasem S&P 500 ruszył na podbój nowych historycznych szczytów.

 • Dzisiejsza sesja stanowi lekki krok wstecz, tuż przed nadal możliwym atakiem na historyczne szczyty. Do ich pokonania potrzeba będzie jednak dodatkowej porcji paliwa, której dziś ewidentnie zabrakło. Początek sesji wypadł na niewielkich minusach, do czego przyczyniły się słabsze dane makroekonomiczne, podane przed otwarciem.