• Informacje na temat:

  historyczne notowania spółek giełdowych

Artykuły na temat: historyczne notowania spółek giełdowych
 • Korekcyjne spadki na Wall Street po wcześniejszych wzrostach

  Wtorkowe notowania na amerykańskich giełdach przebiegały pod znakiem umiarkowanych spadków i korekty wcześniejszych wzrostów, które wyniosły indeksy Nasdaq i S&P 500 w pobliże historycznych maksimów.

 • Amerykańskie indeksy na fali optymizmu podeszły pod rekordowe poziomy, lub jak w przypadku indeksu Nasdaq osiągnęły nowe poziomy wszech czasów. Indeks S&P500 wzrósł +0,8 proc. do poziomu 2.124,29 pkt, czyli zaledwie 0,3 proc. poniżej rekordu z 21 maja br. Nasdaq Composite Index wzrósł +1.26 proc. do poziomu 5.163,18 pkt, czyli jest już 2,2 proc. powyżej szczytu z 2000 roku i zarazem o przeszło 80 proc. powyżej szczytu z 2007 roku.

 • W lipcu 2007 r. WIG osiągnął historycznie wysoką wartość 67 772,91 punktów. Dopiero teraz ponownie zbliża się do tego poziomu. Czemu aż przez dziesięć lat pozostawał poniżej tej wartości?

 • Czwartkowa sesja na GPW miała bardzo spokojny przebieg. WIG20 przez cały dzień poruszał się na niewielkim minusie przy umiarkowanym poziomie obrotów, spokojnie zachowywały się też główne europejskie giełdy.

 • Podobnie jak w środa również czwartek przyniósł korektę głównych barometrów warszawskiego parkietu. Nowy historyczny szczyt jaki w tym tygodniu ustanowił WIG został okupiony pewnym wysiłkiem, który właśnie dyskontujemy w postaci obserwowanego cofnięcia.

 • Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po dobrym, ale spodziewanym rozdaniu w USA, gdzie S&P500 poprawił historyczne maksima i spełnił oczekiwania graczy na rynkach europejskich. W efekcie, z otoczenia nie płynęły nowe impulsy, a rynki europejskie skupiły się na konsolidowaniu ostatnich zwyżek.

 • Polityka wygrywa z ekonomią i spółki Skarbu Państwa dołują

  O ponad 30 mld zł spadła w ostatnich 12 miesiącach wartość rynkowa giełdowych spółek kontrolowanych przez państwo. Niektóre są najtańsze w historii.

 • Początek 2016 roku przyniósł zdecydowane ochłodzenie i spadki temperatur w Europie nawet poniżej -10 stopniu Celsjusza. Ujemna temperatura panuje dzisiaj również na giełdach na całym świecie. Pierwsza sesja giełdowa w tym roku nie nastraja pozytywnie inwestorów, którzy powrócili na rynek po przedłużonym weekendzie. Niezależnie czy zwrócimy uwagę na największe indeksy w Azji, Europie czy też Ameryce Północnej oraz Południowej, wszędzie zauważymy, że króluje kolor czerwony.

 • Po historycznych rekordach indeksu Dow Jones w środę czwartkowa sesja przyniosła dalsze wzrosty i indeks DJIA przekroczył poziom 20106 pkt. Ostatecznie jedynie indeks S&P500 zakończył dzień niewielkim spadkiem o -0,04 proc., podczas gdy DJIA wzrósł o 0,19 proc., a Nasdaq 0,04%.