• Informacje na temat:

  hiszpania zabytki

Artykuły na temat: hiszpania zabytki
 • Grecja najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem Polaków w ub.r.

  Grecja w ubiegłym roku była najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów polskich turystów - wynika z podsumowania portalu wakacje.pl. Jak dodano, w porównaniu z 2017 r., Grecja w 2018 r. odnotowała 51-proc. wzrost liczby turystów z Polski. Popularnością cieszyła się także Turcja i Egipt.

 • Rynek obiektów hotelowych - królują najpopularniejsze miejscowości turystyczne

  Rynek nieruchomości hotelowych, obiektów wypoczynkowych, pensjonatów i zajazdów oraz nieruchomości, które nadają się do zaadaptowania na takie cele prezentuje szeroką gamę lokalizacji i wycen. Na rynku wtórnym zdecydowanie przodują najpopularniejsze turystycznie miejscowości wypoczynkowe takie jak Trójmiasto, Zakopane, Karpacz itp. oraz największe miasta w kraju.

 • 13 mln 500 tys. osób odwiedziło Kraków w 2018 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną dla Urzędu Miasta Krakowa. To wzrost o 600 tys. w porównaniu z rokiem poprzednim. Goście podczas pobytu wydali w sumie 6 mld 450 mln zł.

 • Po czym poznać, że status przeciętnego polskiego Kowalskiego ulega poprawie? Po nowym samochodzie, większym mieszkaniu, nowych meblach? Owszem, ale o tym, że coraz lepiej nam się powodzi świadczą również podróże. Urlopy to już nie tylko Bałtyk, Tatry i Mazury, ale i Chorwacja, Grecja czy Karaiby. Podróżujemy nie tylko latem, ale i przez cały rok, coraz częściej wybierając dalsze kierunki, nawet poza Europą.

 • 49 tysięcy rodzin ma w domu klimatyzację

  Afrykańskie upały to najlepszy motywator, aby założyć w mieszkaniu klimatyzację. Na taki ruch wciąż decydują się jednak nieliczni. Klimatyzację zamontowano w niewiele ponad 49 tys. domów i mieszkań w Polsce - wynika z szacunków Lion's Banku opartych o dane GUS.

 • Gdzie najlepiej zamieszkać na emeryturze?

  Najlepsze miejsca na świecie, gdzie warto spędzić życie na emeryturze to Ekwador, Panama i Meksyk. Kraje te zajęły czołowe miejsca w zestawieniu Global Retirement Index, magazynu "International Living". Dlaczego właśnie one?

 • 10 najbardziej niedocenianych miejsc w Polsce

  Wszyscy (niemal) wiedzą, że wspaniałe są Tatry, Sopot, Wieliczka, Kraków, Wrocław, Mazury... Tymczasem jest wiele innych miast i miejsc w Polsce, które są warte odwiedzenia. A są mało popularne, bo np. radyklanie się zmieniły w ostatnich latach, a nie zostało to rozreklamowane...

 • ŚDM - na efekt kuli śnieżnej musimy poczekać

  Za wcześnie jest, aby w tym roku mówić o turystycznym efekcie Światowych Dni Młodzieży. Należy jednak takiego efektu oczekiwać w kolejnych latach - ocenia dr Krzysztof Borkowski z Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

 • Urlop na własnej wyspie

  Kto w dzieciństwie zazdrościł przygód Robinsonowi, a dziś ma zasobny portfel, może kupić sobie bezludną wyspę i na niej spędzać urlopy. W katalogach agencji nieruchomości, obok tradycyjnych wakacyjnych domów i apartamentów w Polsce i za granicą, można znaleźć unikatowe obiekty, np. wyspy, jeziorka, a także stare młyny, latarnie morskie i gazdówki.

 • Egipt bez piramid?

  Mimo zamieszek w Egipcie, Polacy nie rezygnują z wyjazdów do tego kraju. Jednak biura podróży, nie chcąc narażać turystów, odwołują wycieczki do słynnych piramid w Gizie, Kairze czy Luksorze. W zamian proponują kursy nurkowania - informuje "Metro".