• Informacje na temat:

  hodowla

Artykuły na temat: hodowla
 • Gdy sąsiedzi hodują np. drób, może to być uciążliwe. Niektóre gminy radzą sobie z tym, wprowadzając regulaminy utrzymania czystości i porządku. Wyznaczają...

 • Krajowa Rada Izb Rolniczych jest za utrzymaniem hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego bez ograniczeń. Rolnicy chcą wykreślenia ograniczeń z projektów ustaw o ochronie praw zwierząt.

 • Jeżeli faktycznie w mieszkaniu jest hodowla, to jest to niedozwolone. Najlepiej zgłosić ten fakt do administratora budynku, do straży miejskiej, a także do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, jeśli podejrzewa Pani, że psy są trzymane w ciasnocie itp. Poza tym, jeśli sąsiadka hoduje psy rasy agresywnej, musi mieć zezwolenie wydane przez wójta. Takie rasy...

 • Zakaz hodowli norek może być sprzeczny z konstytucją

  Parlamentarzyści szykują się do zmiany prawa i wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. - Taki zakaz mógłby być nadmierną ingerencją w zasadę wolności prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym byłby sprzeczny z konstytucją - twierdzą hodowcy i część prawników.

 • Bez uboju rytualnego ludzie stracą pracę

  ...- Kilka tysięcy osób straci pracę w wyniku utrzymania zakazu tzw. uboju rytualnego. Hodowla bydła rozwija się w Polsce dzięki eksportowi wołowiny, a najbardziej pożądane jest mięso pochodzące z takiego uboju - tłumaczył prezes "Polskiego Mięsa" Witold Choiński.

 • Hodowle norek pod kontrolą prawa

  Powszechnie może się wydawać, że hodować norki czy szynszyle może każdy. Tak jednak nie jest. To działalność bardzo ściśle regulowana przez prawo europejskie i polskie. Inna sprawa, że prawo bywa łamane. Można się zatem zastanowić, czy jest dobre, i co zrobić, żeby utrudnić nadużycia.

 • Praca przy zbiorach pieczarek

  Zbiory pieczarek w Holandii od lat cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków. To kraj przodujący w hodowli tych grzybów w Europie. Sezon na pieczarki trwa praktycznie przez cały rok. Do wykonywania tego zajęcia najczęściej zatrudniane są kobiety.

 • PiS łagodzi stanowisko. Nawet dziesięć lat może wynieść vacatio legis przepisu zamykającego fermy norek - pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

 • ...o wartości ponad 353 mln euro rocznie. "Stanowi to zupełne odwrócenie struktury, jaka istnieje w Polsce, gdzie podaje się, że istnieją 1144 fermy (w tej liczbie ujęta jest też przyzagrodowa hodowla...

 • - Hodowla zwierząt futerkowych jest ważną gałęzią polskiej gospodarki - tak szef KSRM Jacek Sasin odniósł się w PR3 do zapowiedzi utrzymania hodowli zwierząt futerkowych. Jak dodał, PiS chce jednak wprowadzić certyfikowanie tej hodowli, żeby zwierzęta były hodowane w "godnych warunkach". Lider PiS Jarosław Kaczyński wcześniej był wyraźnie porzeciwny takim hodowlom w Polsce.