• Informacje na temat:

  hodowla zwięrząt

Artykuły na temat: hodowla zwięrząt
 • Jeżeli faktycznie w mieszkaniu jest hodowla, to jest to niedozwolone. Najlepiej zgłosić ten fakt do administratora budynku, do straży miejskiej, a także do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, jeśli podejrzewa Pani, że psy są trzymane w ciasnocie itp. Poza tym, jeśli sąsiadka hoduje psy rasy agresywnej, musi mieć zezwolenie wydane przez wójta. Takie rasy...

 • Krajowa Rada Izb Rolniczych jest za utrzymaniem hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego bez ograniczeń. Rolnicy chcą wykreślenia ograniczeń z projektów ustaw o ochronie praw zwierząt.

 • Można je nabywać wyłącznie w miejscach ich chowu lub hodowli (ewentualnie przygarnąć czworonoga ze schroniska). Pamiętaj! Nie wolno również na własną rękę rozmnażać psów i kotów w celach handlowych. Można to robić w zarejestrowanych hodowlach.

 • - Hodowla zwierząt futerkowych jest ważną gałęzią polskiej gospodarki - tak szef KSRM Jacek Sasin odniósł się w PR3 do zapowiedzi utrzymania hodowli zwierząt futerkowych. Jak dodał, PiS chce jednak wprowadzić certyfikowanie tej hodowli, żeby zwierzęta były hodowane w "godnych warunkach". Lider PiS Jarosław Kaczyński wcześniej był wyraźnie porzeciwny takim hodowlom w Polsce.

 • Bez uboju rytualnego ludzie stracą pracę

  ...- Kilka tysięcy osób straci pracę w wyniku utrzymania zakazu tzw. uboju rytualnego. Hodowla bydła rozwija się w Polsce dzięki eksportowi wołowiny, a najbardziej pożądane jest mięso pochodzące z takiego uboju - tłumaczył prezes "Polskiego Mięsa" Witold Choiński.

 • Wojewódzcy lekarze weterynarii mają organizować szkolenia dla personelu zajmującego się ubojem zwierząt, tak by przy uśmiercaniu zwierząt nie powodować u nich niepotrzebnego bólu - wynika z projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt, którym we wtorek ma zająć się rząd.

 • ...o wartości ponad 353 mln euro rocznie. "Stanowi to zupełne odwrócenie struktury, jaka istnieje w Polsce, gdzie podaje się, że istnieją 1144 fermy (w tej liczbie ujęta jest też przyzagrodowa hodowla...

 • Zakaz hodowli norek może być sprzeczny z konstytucją

  Parlamentarzyści szykują się do zmiany prawa i wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. - Taki zakaz mógłby być nadmierną ingerencją w zasadę wolności prowadzenia działalności gospodarczej, a tym samym byłby sprzeczny z konstytucją - twierdzą hodowcy i część prawników.

 • Wiadomo już, jak będą wyglądać dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa w 2017 roku. Wyjaśniamy, na czym polegają zmiany.

 • Hodowle norek pod kontrolą prawa

  Powszechnie może się wydawać, że hodować norki czy szynszyle może każdy. Tak jednak nie jest. To działalność bardzo ściśle regulowana przez prawo europejskie i polskie. Inna sprawa, że prawo bywa łamane. Można się zatem zastanowić, czy jest dobre, i co zrobić, żeby utrudnić nadużycia.