• Informacje na temat:

  holandia miasta

Artykuły na temat: holandia miasta
 • Holandia: Podwójne świadczenia na dzieci

  ...kraju. Potwierdza to wpis do systemu administracji urzędu miasta - Stadhuis; lub gminy - Gemeentelijke Basis Administratie). Prawo do zasiłku zachowujesz także wtedy, gdy dziecko przebywa w Polsce. Zasady...

 • Westermeerwind - nowa wiatrowa farma w Holandii

  W Urk w Holandii (nad Morzem Północnym) uruchomiono nową, największą w kraju farmę wiatrową. 48 turbin produkuje tyle prądu, że wystarcza on na potrzeby 160 000 gospodarstw domowych.

 • Holandia: Raj utracony

  Jeszcze dwa lata temu Holandia była jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc emigracji. Przyciągały nas dobre zarobki i atmosfera tolerancji. Dziś kraj wiatraków spadł na koniec tej klasyfikacji. Co stało się z holenderskim eldorado?

 • Otwock pierwszym miastem z równoległą walutą? Ministerstwo Finansów zdecyduje

  Radny Otwocka Marek Leśkiewicz złożył w Ministerstwie Finansów wniosek o opodatkowanie waluty równoległej w wysokości 3 proc. w skali roku, pobieranej automatycznie przez system informatyczny. Wnioskował także o przyznanie dla każdego obywatela powiatu otwockiego 3,6 mln wartości jednostki tej waluty rocznie. Emisja waluty jest uzależniona od decyzji resortu finansów. Minister ma dać odpowiedź, ile tego pieniądza maksymalnie powiat otwocki może wyemitować w ciągu roku na każdego obywatela.

 • W Holandii głównie przez agencje

  ...dla pracowników delegowanych). Skargi dotyczące jakości miejsca zakwaterowania najlepiej zgłaszać w Urzędzie Miasta lub Gminy. Maciej Sibilak W trakcie jednego wyjazdu możesz się spotkać z kilkoma...

 • Tylko 15-20 proc. mieszkań w Polsce jest wynajmowanych. To ponad dwa razy mniej niż w Holandii czy Niemczech.

 • Praca w Holandii: Szukają pracowników hoteli

  ...znajdziesz w dużych miastach takich jak: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht i Haga. Maciej Sibilak Bediening, bar en banqueting - pracownicy gastronomii Portiers, bagagisten - portierzy, bagażowi...

 • PWPW zaprezentowała odtajnioną serię banknotów z okresu PRL

  Odtajnioną serię "Miasta Polskie" banknotów o nominałach od 1 do 2000 zł przygotowanych w okresie PRL na wypadek wojny, zniszczenia PWPW i konieczności przeniesienia produkcji zaprezentowała w piątek Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

 • Holandia: Wyższe stawki minimalne

  ​Stawka minimalna (minimumloon) dla osób pracujących w Holandii wzrosła w tym roku do 8,57 euro/godz. brutto. Podana kwota dotyczy pracowników w wieku powyżej 23 lat, zatrudnionych w pełnym wymiarze 40 godzin tygodniowo.

 • Kolejna w Polsce tzw. jadłodzielnia

  Władze Białegostoku ogłosiły konkurs na prowadzenie tzw. jadłodzielni - w komunalnym lokalu w centrum miasta będzie można zostawić produkty żywnościowe, by mogli je wykorzystać potrzebujący. Akcja ma ograniczyć marnowanie jedzenia.