• Informacje na temat:

  holandia miasta

Artykuły na temat: holandia miasta
 • Holandia: Podwójne świadczenia na dzieci

  ...kraju. Potwierdza to wpis do systemu administracji urzędu miasta - Stadhuis; lub gminy - Gemeentelijke Basis Administratie). Prawo do zasiłku zachowujesz także wtedy, gdy dziecko przebywa w Polsce. Zasady...

 • NIK sprawdziła, jak radzą sobie miasta, które wyjątkowo mocno odczuły efekty przemian gospodarczych lat 90. i wielki kryzys ekonomiczny. Główny zarzut? Administracja pomaga mieszkańcom, ale w sposób rutynowy, a przez to za mało efektywny. "Mimo podejmowanych przez samorządy inicjatyw, miasta nie mogą być pewne swojej przyszłości" - diagnozuje NIK.

 • Holandia: Raj utracony

  Jeszcze dwa lata temu Holandia była jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc emigracji. Przyciągały nas dobre zarobki i atmosfera tolerancji. Dziś kraj wiatraków spadł na koniec tej klasyfikacji. Co stało się z holenderskim eldorado?

 • Westermeerwind - nowa wiatrowa farma w Holandii

  W Urk w Holandii (nad Morzem Północnym) uruchomiono nową, największą w kraju farmę wiatrową. 48 turbin produkuje tyle prądu, że wystarcza on na potrzeby 160 000 gospodarstw domowych.

 • W Holandii głównie przez agencje

  ...dla pracowników delegowanych). Skargi dotyczące jakości miejsca zakwaterowania najlepiej zgłaszać w Urzędzie Miasta lub Gminy. Maciej Sibilak W trakcie jednego wyjazdu możesz się spotkać z kilkoma...

 • Otwock pierwszym miastem z równoległą walutą? Ministerstwo Finansów zdecyduje

  Radny Otwocka Marek Leśkiewicz złożył w Ministerstwie Finansów wniosek o opodatkowanie waluty równoległej w wysokości 3 proc. w skali roku, pobieranej automatycznie przez system informatyczny. Wnioskował także o przyznanie dla każdego obywatela powiatu otwockiego 3,6 mln wartości jednostki tej waluty rocznie. Emisja waluty jest uzależniona od decyzji resortu finansów. Minister ma dać odpowiedź, ile tego pieniądza maksymalnie powiat otwocki może wyemitować w ciągu roku na każdego obywatela.

 • Praca w Holandii: Szukają pracowników hoteli

  ...znajdziesz w dużych miastach takich jak: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht i Haga. Maciej Sibilak Bediening, bar en banqueting - pracownicy gastronomii Portiers, bagagisten - portierzy, bagażowi...

 • Analiza: Twardy brexit silnie dotknie Niemcy

  Analitycy ostrzegają, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE bez umowy może kosztować Niemcy ponad 100 tys. miejsc pracy. Na twardym brexicie skorzystałaby jednak Holandia.

 • Holandia: Wyższe stawki minimalne

  ​Stawka minimalna (minimumloon) dla osób pracujących w Holandii wzrosła w tym roku do 8,57 euro/godz. brutto. Podana kwota dotyczy pracowników w wieku powyżej 23 lat, zatrudnionych w pełnym wymiarze 40 godzin tygodniowo.

 • Tylko 15-20 proc. mieszkań w Polsce jest wynajmowanych. To ponad dwa razy mniej niż w Holandii czy Niemczech.