• Informacje na temat:

  hrywna notowania

Artykuły na temat: hrywna notowania
 • Złoty pod presją silnej wyprzedaży ukraińskiej hrywny

  Presję na naszą walutę wywarła ogromna w skali przecena ukraińskiej hrywny (skokowo o ponad 10 proc.) po decyzji ukraińskiego banku centralnego (NBU) o zaprzestaniu przeprowadzania codziennych operacji walutowych, za pomocy których to tej pory kształtował on rodzimy kurs.

 • Plast-Box Ukraina, spółka zależna słupskiego Plast-Boksu, będącego jednym z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wypracowała w 2014 roku zysk operacyjny w wysokości 29,4 mln hrywien.

 • Plast-Box Ukraina, spółka zależna słupskiego Plast-Boksu, będącego jednym z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wygenerowała w I kwartale br. zysk operacyjny w wysokości 14,9 mln hrywien. W związku z dalszą dewaluacją ukraińskiej waluty w tym okresie zysk ten nie pozwolił jednak na pokrycie całości strat z różnic kursowych. Ich wartość na koniec marca wyniosła 21 mln hrywien, z czego 18 mln hrywien ma charakter niezrealizowany i wynika z wyceny bilansowej...

 • Spółka zależna działającej na Ukrainie grupy rolniczej IMC wyemitowała obligacje w hrywnie serii D i E o równowartości 9,33 mln dolarów. Pozyskane środki wykorzystała na spłatę zobowiązania wynikającego z obligacji serii B i C.

 • Kijowskie nieruchomości niemal o 70 proc. tańsze

  Najpierw obywatelski zryw w kierunku Unii, potem otwarty konflikt zbrojny, a wszystko to połączone z toczącą kraj korupcją - oto niektóre powody, dla których mało kto przez ostatnie lata wspominał o ukraińskim rynku nieruchomości. To może się jednak niebawem zmienić.

 • Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wygenerował od stycznia do marca 2015 roku skonsolidowane przychody w wysokości 34,97 mln zł wobec 34,11 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o blisko 3 proc. rok do roku.

 • W środę obraz rynku głównej pary walutowej niewiele się zmienił pomimo publikacji rozczarowujących danych z Europy. Niemniej nadal dominującym trendem na rynku jest trend spadkowy i wyraźnie widać, że dolar buduje bazę przed kolejnym atakiem. Na razie jednak przeszkodą są nie do końca zadawalające dane napływające w ostatnim czasie na rynek (również wczoraj), zwiększające niepewność co do wyniku październikowego posiedzenia Fed (to be or not to be for "considerable time").

 • Polski serwis wymiany walut Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsce w rankingu prognoz kursów walut rynków Ameryki Łacińskiej. Analitycy spółki w pierwszym kwartale 2016 r. wyprzedzili w tej kategorii m.in. amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley czy japoński Bank of Tokyo.

 • Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wypracował w 2014 roku skonsolidowane przychody w wysokości 146,53 mln zł wobec 146,79 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Równocześnie grupa osiągnęła 14,13 mln zł zysku ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 19 proc. rok do roku oraz 13,89 mln zł zysku na działalności operacyjnej, czyli o 20 proc. więcej niż przed rokiem.

 • Branża drobiarska zaczyna się martwić

  Branża drobiarska w Polsce zaczyna się martwić. Ceny na Ukrainie, nawet z cłem, są niższe niż w Polsce, a moce produkcyjne są nieporównywalnie większe - pisze "Puls Biznesu".