• Informacje na temat:

  hsbc

Artykuły na temat: hsbc
 • Ranking HSBC: Najlepsze kraje dla emigrantów zarobkowych

  Jakie kraje są najbardziej przyjazne dla emigrantów zarobkowych? Odpowiedzi na to nurtujące pytanie dostarcza najnowsze badanie HSBC.

 • Afera z nieopodatkowanymi pieniędzmi w banku HSBC. Jest też polski wątek

  Do internetu trafiła lista klientów i stan kont szwajcarskiego oddziału banku HSBC. To lista osób, które ukrywają swoje dochody, często nielegalne, przed fiskusem. Ponad 106 tysięcy osób z 203 krajów ukryło tam ponad 100 miliardów dolarów. Na liście jest 512 Polaków, którzy w Szwajcarii schowali 865 milionów dolarów.

 • HSBC Service Delivery otrzymało zgodę na działalność w krakowskiej SSE

  Polski oddział firmy HSBC Service Delivery, zajmujący się obsługą podmiotów wchodzących w skład światowej grupy bankowej HSBC, otrzymał zezwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie. Spółka chce utworzyć ok. 150 nowych miejsc pracy.

 • Postępowanie karne ws. przestępstw podatkowych filii HSBC

  Francuskie władze wszczęły w czwartek śledztwo przeciwko filii banku HSBC w Szwajcarii w związku z podejrzeniem o przestępstwa podatkowe. To kolejne śledztwo ws. podejrzanych praktyk HSBC; postępowania takie prowadzone są w USA, Belgii i Argentynie.

 • Gdzie wyjechać, żeby zarobić najwięcej? Oto najlepsze kraje do życia i pracy dla imigrantów

  Przeprowadzka do innego kraju to najlepszy sposób na podwyżkę. Do takich wniosków doszli eksperci HSBC w najnowszej edycji badania Expat Explorer. Jaki kierunek wybrać, żeby zyskać najwięcej?

 • HSBC: Największy bank w Europie zwalnia

  Największy bank w Europie - brytyjski HSBC - chce w swoim kraju zwolnić 8000 pracowników, poza Wielką Brytanią aż 17 000. Celem jest cięcie kosztów o 5 mld dolarów i uproszczenie biznesu.

 • Biznes na peryferiach

  Międzynarodowe korporacje wcale nie muszą mieć swoich oddziałów w centrach miast. Peryferyjna lokalizacja odpowiada takim gigantom jak Shell, HSBC czy Amway. Mieszczą się one w Kraków Business Park, który jest oddalony o 13 kilometrów od centrum. Docelowo ma tu pracować 15 tysięcy osób.

 • Rachunki w HSBC pozwalały polskim klientom unikać podatków?

  Rachunki powiązanych z Polską klientów banku HSBC Private Bank w Szwajcarii zdobyła "Gazeta Wyborcza". Łącznie w latach 2006-07 zdeponowali tam 865 mln dol.

 • Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe

  ...- Na zlecenie banku HSBC zostało przeprowadzone badanie opinii rodziców, z którego wynika, że 70 proc. rodziców rozważyłoby wysłanie swoich dzieci na studia online - bądź całkowicie realizowane przez internet, bądź takie, w których moduły online są częścią - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes. Magdalena Ujda, menadżer ds. komunikacji w HSBC Bank Polska. - Za granicą takie studia są coraz...

 • HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski

  Bank HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski - z 3,7 proc. do 3,4 proc. na ten rok oraz z 3,8 proc. do 3,4 proc. na przyszły.