• Informacje na temat:

  hsbc polska

Artykuły na temat: hsbc polska
 • HSBC Service Delivery otrzymało zgodę na działalność w krakowskiej SSE

  Polski oddział firmy HSBC Service Delivery, zajmujący się obsługą podmiotów wchodzących w skład światowej grupy bankowej HSBC, otrzymał zezwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie. Spółka chce utworzyć ok. 150 nowych miejsc pracy.

 • Afera z nieopodatkowanymi pieniędzmi w banku HSBC. Jest też polski wątek

  Do internetu trafiła lista klientów i stan kont szwajcarskiego oddziału banku HSBC. To lista osób, które ukrywają swoje dochody, często nielegalne, przed fiskusem. Ponad 106 tysięcy osób z 203 krajów ukryło tam ponad 100 miliardów dolarów. Na liście jest 512 Polaków, którzy w Szwajcarii schowali 865 milionów dolarów.

 • Gdzie wyjechać, żeby zarobić najwięcej? Oto najlepsze kraje do życia i pracy dla imigrantów

  Przeprowadzka do innego kraju to najlepszy sposób na podwyżkę. Do takich wniosków doszli eksperci HSBC w najnowszej edycji badania Expat Explorer. Jaki kierunek wybrać, żeby zyskać najwięcej?

 • HSBC przewiduje luźniejszą politykę fiskalną i monetarną

  Zdaniem analityków HSBC, Polska gospodarka kontynuuje relatywnie silny i dobrze zrównoważony wzrost. Zdaniem Agaty Urbańskiej-Giner, ekonomistki HSBC ds. Europy Środkowo Wschodniej wzrostowi gospodarczemu sprzyjać będą wyższe wydatki oraz obniżka podatków i stymulacja monetarna. Niestety ucierpi na tym nasz deficyt, który w następnych latach przekroczy 3 proc. PKB.

 • Biznes na peryferiach

  Międzynarodowe korporacje wcale nie muszą mieć swoich oddziałów w centrach miast. Peryferyjna lokalizacja odpowiada takim gigantom jak Shell, HSBC czy Amway. Mieszczą się one w Kraków Business Park, który jest oddalony o 13 kilometrów od centrum. Docelowo ma tu pracować 15 tysięcy osób.

 • Wskaźnik PMI pokazujący kondycję sektora przemysłowego, spadł w grudniu w porównaniu do listopada i wyniósł 52,8 punktów. Pozostał jednak na najwyższym poziomie od marca.

 • Rodzice chętnie wysłaliby dzieci na studia internetowe

  ...- Na zlecenie banku HSBC zostało przeprowadzone badanie opinii rodziców, z którego wynika, że 70 proc. rodziców rozważyłoby wysłanie swoich dzieci na studia online - bądź całkowicie realizowane przez internet, bądź takie, w których moduły online są częścią - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes. Magdalena Ujda, menadżer ds. komunikacji w HSBC Bank Polska. - Za granicą takie studia są coraz...

 • Raport bieżący nr 22/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do informacji przekazanych w raportach bieżących: nr...

 • Morawiecki: Możemy Polaków do powrotu zachęcać, ale nie zmuszać

  Rząd prognozuje, że nawet co piąta osoba, która zdecydowała się wyjechać do Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich lat może w niedalekiej przyszłości wrócić do Polski. Nie dziwi zatem, że wicepremier do Londynu na spotkanie ze studentami nie tylko ponownie pojechał, ale również nakłaniał ich do powrotu twierdząc, że Polska jest już miejscem, gdzie można robić karierę i z sukcesem prowadzić...

 • HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski

  Bank HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski - z 3,7 proc. do 3,4 proc. na ten rok oraz z 3,8 proc. do 3,4 proc. na przyszły.