• Informacje na temat:

  human development index

Artykuły na temat: human development index
 • Rynek pracy w Kanadzie

  ...obserwować można nie tylko między prowincjami, ale także pod względem płci. Jak podaje Human Resources and Skills Development Canada, ośrodek badań rządu kanadyjskiego, mężczyźni spędzają tygodniowo w pracy(...) budżetowe i regularnie spłaca zadłużenie. Jak się żyje przeciętnemu Kanadyjczykowi? Według wskaźników jakości życia OECD z 2011 roku (OECD better life index ) Kanada radzi sobie ponadprzeciętnie...

 • LinkedIn kontra GoldenLine

  Badania "MBE STUDENT INDEX - Finanse i Bankowość", przeprowadzonego pod koniec ubiegłego roku. To miedzy innymi ta grupa młodych osób wybierze możliwości, jakie daje im LinkedIn. Oblicz swoją płacę(...) pracującego w Polsce. Takie osoby mogą bowiem posiadać jedynie konto na LinkedIn - wyjaśnia Aleksandra Mazaraki, konsultant ds. rekrutacji w Advisory Group TEST Human Resources. Jednakże zdania...

 • Polska i Izrael: Dwie transformacje, które wiele łączy

  Polska i Izrael to dwa kraje pod wieloma względami paradoksalnie bardzo do siebie podobne. Gospodarki obu przeszły transformację od zamkniętych i niemal peryferyjnych do uczestniczących w pełni w globalizacji. Izrael zaczął budować w pewnym momencie nowy model rozwoju, oparty na silnych podstawach. Fundamenty, które zbudowała Polska, nie są słabsze.

 • Komitet przyjął i rekomendował Radzie Ministrów przedłożoną przez ministra pracy i polityki społecznej Analizę efektywności stosowanych dotychczas instrumentów wspierania gmin zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym oraz gmin zagrożonych recesją i degradacją społeczną.

 • LinkedIn kontra GoldenLine

  Social media i wizerunek pracownika to w dzisiejszym świecie pojęcia praktycznie nierozłączne. Aby stać się konkurencyjnym na rynku pracy, trzeba zatroszczyć się o swoje wirtualne alter ego.

 • Nikkei 225 stracił dziś 0,7 proc. i zakończył dzień na poziomie 9448,21 pkt. Japoński indeks akcji prawdopodobnie reagował na nowe dane dotyczące japońskiej gospodarki, jakie opublikowało biuro rządowe. W kwietniu zamówienia w przemyśle Japonii spadły o 3,3 proc. w relacji do marca.

 • Polska tylko trochę opóźniona

  Wejście Polski w 1989 r. na drogę demokratycznych i rynkowych przemian ujawniło skalę opóźnień rozwojowych w stosunku do Wspólnoty Europejskiej i innych krajów zachodniego świata.