• Informacje na temat:

  huta częstochowa

Artykuły na temat: huta częstochowa
 • W środę okaże się, czy załoga Huty Częstochowa dostanie wypłaty za czerwiec

  Znów niepokój w ISD Hucie Częstochowa. Związkowcy twierdzą, że firma Greybull Capital, która była zainteresowana kupnem zakładu poinformowała o wycofaniu się z negocjacji. Powodem miał być złożony już w sądzie wniosek o upadłość huty. Związki zawodowe domagają się wyjaśnień od brytyjskiego inwestora.

 • Jest ratunek dla Huty Częstochowa

  Zarząd PKO BP zgodził się na przejęcie Huty Częstochowa przez brytyjskiego inwestora na akceptowalnych warunkach. O tej kluczowej decyzji dla ratowania zakładu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 • Częstochowa: Nowe miejsca pracy w hucie szkła

  ...80 miejsc pracy stworzy huta szkła Stolzle Częstochowa. Spółka rozpoczęła budowę nowych linii produkcyjnych, dzięki którym jej wydajność zwiększy się niemal dwukrotnie - poinformował w piątek o przebiegu spotkania z przedsiębiorcą Urząd Miasta w Częstochowie.

 • Niedawno masowo zwalniali, teraz przyjmą setki ludzi

  - Huta Częstochowa ponownie uruchomi stalownię. Zatrudnienie znajdzie w niej ok. 200 osób - poinformował w poniedziałek rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski. Dodał, że stalownia powinna ruszyć po 20 listopada.

 • ​Częstochowa: Zwolnienia w hucie potrwają do końca roku

  ...- Spodziewamy się, że proces zwolnień w ISD Huta Częstochowa potrwa do końca tego roku - poinformował w piątek rzecznik grupy ISD Polska. Liczba osób, które stracą pracę w wyniku trwającej od kilku miesięcy redukcji zatrudnienia obejmie od 1500 do 1550 osób.

 • W pierwszym kwartale 2020 r. amerykańska firma Guardian Glass uruchomi w Częstochowie drugi zakład, wyspecjalizowany w produkcji szkła m.in. dla budownictwa. Pracę znajdzie ponad 150 osób. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod budowę. Inwestor modernizuje też swoją pierwszą hutę.

 • Przedłużono program dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa

  Do końca lipca przedłużono program dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa - poinformował PAP w środę rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski. Dotąd program wybrało ponad 900 z 1,5 tys. osób, które docelowo mają być zwolnione z zakładu.

 • Jeden z czołowych producentów szkła na świecie - Guardian Industries - zainwestuje minimum 400 mln zł w nowy zakład produkcyjny w Polsce. O inwestycji poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas wizyty gospodarczej w Stanach Zjednoczonych, a także wiceprzewodniczący firmy Guardian - Robert Joyce.

 • Częstochowa: Koncern TRW zatrudni co najmniej 200 osób w centrum księgowości

  ...motoryzacyjną, ale także np. przemysł tworzyw sztucznych. Wśród najważniejszych nowych projektów jest druga huta szkła amerykańskiej firmy Guardian w Częstochowie - docelowa wartość tej inwestycji może...

 • W przyszłym tygodniu PKO Bank Polski ma podjąć decyzję w sprawie Huty Częstochowa i z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie ona pozytywna dla borykającego się z kłopotami zakładu. Z kolei z informacji podanych przez portal WNP.pl wynika, że drugi bank - Pekao przedstawił już akceptowalną propozycję.