• Informacje na temat:

  huta częstochowa upadłość

Artykuły na temat: huta częstochowa upadłość
 • W środę okaże się, czy załoga Huty Częstochowa dostanie wypłaty za czerwiec

  Znów niepokój w ISD Hucie Częstochowa. Związkowcy twierdzą, że firma Greybull Capital, która była zainteresowana kupnem zakładu, poinformowała o wycofaniu się z negocjacji. Powodem miał być złożony już w sądzie wniosek o upadłość huty. Związki zawodowe domagają się wyjaśnień od brytyjskiego inwestora.

 • Jest ratunek dla Huty Częstochowa

  Zarząd PKO BP zgodził się na przejęcie Huty Częstochowa przez brytyjskiego inwestora na akceptowalnych warunkach. O tej kluczowej decyzji dla ratowania zakładu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 • Rozmowy nt. odpraw i dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa

  ISD Huta Częstochowa, w której planuje się docelowo zredukować zatrudnienie o ok. 1,5 tys. pracowników, będzie im proponować wzięcie odpraw i dobrowolne odejście z zakładu (16 pensji plus 3-miesięczne wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy). Rozmowy z pracownikami rozpoczną się w czwartek. Huta upadnie jeśli nie zwolni ludzi.

 • Do końca listopada LNM i Donbas po raz kolejny otrzymają zaproszenie do złożenia ofert na zakup huty. Czy tym razem uda się wyłonić zwycięzcę?

 • 320 osób wybrało dotąd dobrowolne odejście z ISD Huta Częstochowa

  ...320 z 1,5 tys. osób, które planuje się docelowo zwolnić z ISD Huta Częstochowa wybrało dotąd program dobrowolnych odejść. Jak powiedział rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski to nadal za mało, by można było myśleć o utrzymaniu zakładu w obecnym kształcie.

 • ISD ma chętnego do zakupu stalowni Huty Częstochowa

  Właściciel Huty Częstochowa, Ukraiński Związek Przemysłowy Donbasu (ISD) znalazł inwestora, który chce odkupić nieczynną stalownię tego zakładu - oświadczył szef rady dyrektorów ISD Serhij Taruta, cytowany w środę przez portal ukazującego się w Kijowie tygodnika "Korespondent".

 • Rozpoczęły się rozmowy dotyczące przyszłości ISD Huty Częstochowa

  Władze ISD Huty Częstochowa rozpoczęły w poniedziałek rozmowy ze związkami zawodowymi i kadrą kierowniczą huty na temat przyszłości tego przynoszącego potężne straty zakładu. Ratunkiem przed upadłością ma być m.in. sprzedaż stalowni i redukcja załogi o połowę.

 • Resort skarbu nie chce zwlekać z prywatyzacją spółki. Żąda jednak, by potencjalni partnerzy pisemnie zrzekli się ewentualnych roszczeń.

 • Potrzebne jest zaangażowanie rządu w sprawie Huty Częstochowa, rozmowa z ukraińskim właścicielem taka, jaką prowadzono podczas zwolnień w Fiacie - ocenił przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

 • Jutro Rada Ministrów ma zająć się programem restrukturyzacji hutnictwa. Resort gospodarki zapowiada cięcia w pomocy publicznej, ale nie godzi się jednak na większe niż już uzgodnione z Komisją Europejską ograniczanie mocy.