• Informacje na temat:

  idea bank

Artykuły na temat: idea bank
 • ​Właściciele firm nie mają wakacji

  Przeciętnie właściciel małej firmy może sobie pozwolić zaledwie na niewiele ponad sześć dni urlopu - wynika z badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców przez Idea Bank. Pracownik najemny ma zagwarantowane 26 dni urlopu rocznie.

 • Grupa Idea Bank zakończyła I kw. 2017 r. zyskiem z działalności kontynuowanej skorygowanym o składkę na Fundusz Przymusowej Restrukturyzacji na poziomie 60,2 mln zł, co oznacza wzrost aż o 111 proc. rok do roku. Zysk netto (uwzględniający to obciążenie) wyniósł 51,2 mln zł.

 • Wypowiedzenie umowy o pracę nie przekreśla szans na kredyt

  Osoba, której firma znajduje się w stanie likwidacji, nie jest całkowicie pozbawiona szans na uzyskanie kredytu. W szczególnych przypadkach na życzliwe potraktowanie przez bank mogą też liczyć pracownicy w okresie wypowiedzenia - wynika z analizy Idea Expert (dawniej Powszechny Dom Kredytowy).

 • W II kw. 2016 r. Grupa Idea Bank wypracowała łącznie 276,7 mln zł zysku netto. Był on o 252,2 proc. większy niż w I kw. i o 135 proc. większy niż przed rokiem. W całym I półroczu grupa zarobiła netto 337,8 mln zł, o 107 proc. więcej niż przed rokiem. Rekordowy poziom zysku netto ma związek z rozliczeniem transakcji sprzedaży GetBack, która została sfinalizowana15 czerwca br. Grupa sprzedała

 • Jeśli chcemy, by nasze oszczędności były w 100 proc. bezpieczne i przynosiły nam zyski, mamy trzy możliwości: klasyczne lokaty bankowe, konta oszczędnościowe oraz obligacje Skarbu Państwa.

 • Zarząd Idea Expert, spółki zależnej Idea Banku, podjął decyzję o rozpoczęcia procesu sprzedaży firmy windykacyjnej GetBack. Idea Bank, poprzez swoją spółkę zależną Idea Expert, posiada 100 proc. akcji firmy GetBack.

 • ...zastrzegania kart nie jest dla wszystkich. Aktualnie korzystają z niego 24 banki. Niektóre (np. mBank czy Idea Bank) każą klientom dzwonić bezpośrednio na swoją infolinię. Lepiej ustal zawczasu, jakie zasady(...) 1 Bankomat może zatrzymać kartę, gdy np. kilka razy wpiszesz błędny PIN, kiedy karta jest już przeterminowana albo wtedy, gdy maszyna ma awarię. Co wtedy zrobić? 2 Przede wszystkim...

 • Kurs Idea Banku spada o 25 procent

  Kurs Idea Banku spada w poniedziałek rano o 25 proc., po tym jak w piątek wieczorem bank poinformował o konieczności zawiązania dużych, dodatkowych odpisów i rezerw, które obciążą wynik grupy w II kwartale 2018 roku.

 • Władze spółek droższe o jedną piątą. Ile w 2017 roku zarobili prezesi banków?

  ...z działalności w ub.r. opublikuje dopiero pod koniec kwietnia. Zawiera natomiast wynagrodzenia szefów Getin Holdingu, właściciela polskiego Idea Banku oraz instytucji finansowych w kilku krajach(...) bankowców mamy czterech urzędujących dziś prezesów i pięciu byłych prezesów lub członków zarządów. Tylko dwóch z nich wysoką pozycję zawdzięcza odprawie, a i to tylko w części. To przypadek Grzegorza...

 • Skonsolidowany zysk netto Grupy Idea Banku w III kwartale wyniósł 85,7 mln zł. Oznacza to, że od początku 2015 r. grupa wypracowała 266,8 mln zł zysku netto, o 43 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. W III kwartale wynik odsetkowy wyniósł 98,1 mln zł tj. wzrósł o 35 proc. względem poprzedniego kwartału, natomiast wynik prowizyjny wzrósł o 9 proc. do poziomu 138,8 mln zł.