• Informacje na temat:

  iea

Artykuły na temat: iea
 • Ropa: Raporty OPEC i IEA wskazują na niższe ceny przez dłuższy czas

  Opublikowane przez OPEC oraz Międzynarodową Agencję Energii (IEA) comiesięczne raporty dotyczące sytuacji na rynku ropy naftowej sygnalizują, że znaczna nadwyżka surowca na rynku utrzyma się przez część 2017 r. z uwagi na słabnący popyt i wysoką podaż ze strony producentów spoza OPEC.

 • Wczoraj Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE, ang. IEA) opublikowała swój raport "Oil 2017", prezentujący prognozy dla rynku ropy naftowej na kolejne 5 lat. W raporcie tym MAE podała, że globalne możliwości produkcji ropy naftowej do roku 2022 wzrosną o 5,6 mln baryłek dziennie, a za 60% tego wzrostu będą odpowiadać kraje spoza OPEC, w tym głównie Stany Zjednoczone.

 • Publiczny nadawca BBC zostanie sprywatyzowany?

  Londyński think tank The Institute of Economic Affairs (IEA) wzywa brytyjskie władze do sprywatyzowania najstarszego w świecie publicznego nadawcy BBC (British Broadcasting Corp.).

 • Międzynarodowa Agencja Energetyczna (International Energy Agency, IEA) wskazała w piątek na to, że problem dużych globalnych zapasów ropy naftowej najprawdopodobniej nie zostanie zniwelowany do przyszłego roku.

 • Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa

  Notowania złota zakończyły zwyżki blisko poziomu 1.250/ dolarów za uncję. Silne wzrosty notowań metali szlachetnych zakończone zostały przez aktywność prezydenta Trumpa na Twitterze. Na ceny ropy pozytywny wpływ ma raport IEA oraz wdrażanie przez OPEC postanowień o ograniczeniu produkcji.

 • Według badania Roland Berger szacunki dotyczące cen ropy międzynarodowych instytucji, takich jak International Energy Agency (IEA), New York Mercantile Exchange (NYMEX) oraz U.S. Energy Information Administration (EIA), okazują się bardziej odpowiadać rzeczywistej sytuacji na rynkach surowców niż przewidywania krajów producentów.

 • Ceny węgla mogą testować 60 dolarów

  Ceny węgla energetycznego mogą w ciągu pół roku testować poziom 60 USD/t - uważają analitycy Deutsche Banku. W ślad za nimi będzie podążać cena energii elektrycznej.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają, ale w ub. tygodniu wzrosły o ponad 3 proc. - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 44,47 USD, po zniżce o 16 centów.

 • Główne indeksy na nowojorskich giełdach zanotowały we wtorek solidne spadki. W centrum uwagi rynków znajduje się początek sezonu wyników spółek, który tradycyjnie otworzył koncern aluminiowy Alcoa. Kwartalne wyniki tej spółki rozczarowały inwestorów.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są blisko najniższego poziomu od 2 lat z powodu obaw o popyt na paliwa - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 82,14 USD, po zwyżce o 30 centów.