• Informacje na temat:

  igrzyska soczi

Artykuły na temat: igrzyska soczi
 • Na Wschód po pracę

  ...przemysłowa. W niedalekiej przyszłości gospodarka powinna przyspieszyć. W 2014 r. w Soczi (kurort w Kraju Krasnodarskim) odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Cztery lata później Rosja zorganizuje...

 • Igrzyska w Soczi zamieniają się w teatr absurdu

  Mieliśmy Nikitę Chruszczowa, co chciał siać kukurydzę na Północy. Teraz mamy Władimira Putina, który chce urządzić zimowe igrzyska w tropikach - tak rosyjscy internauci podsumowują wielki PR-owski projekt Kremla, jakim stała się olimpiada w Soczi. Słynąca ze srogich zim Rosja kupuje armatki śnieżne w Izraelu i wydaje grube miliony dolarów na przechowanie zeszłorocznego śniegu. Wszystko dlatego że

 • Nowe monety kolekcjonerskie: "Polska Reprezentacja Olimpijska PyeongChang 2018"

  19 stycznia 2018 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety "Polska Reprezentacja Olimpijska PyeongChang 2018": złotą o nominale 200 zł i srebrną o nominale 10 zł.

 • Bank Rozwoju na skraju niewypłacalności. Potrzebuje pomocy państwa

  Bank Rozwoju i Zagranicznych Spraw Gospodarczych (Wnieszekonombank, WEB), który był wykorzystywany do "zadań specjalnych" przez obecną władzę w Rosji, potrzebuje dzisiaj ponad bilion rubli (ok. 17,8 mld dol. USA) na spłatę zagranicznych wierzycieli. Bez finansowego wsparcia ze strony państwa instytucji grozi niewypłacalność. Koszty ratowania zadłużonego banku mogą być jednak znacznie większe.

 • Telewizja Polska: Dodatni wynik finansowy mimo spadku przychodów z abonamentu

  Jak poinformowało Centrum Informacji Telewizji Polskiej, mimo spadku przychodów z abonamentu rtv TVP osiągnęła w I półroczu 2015 roku dodani wynik finansowy.

 • Zysk Telewizji Polskiej w I kw. 2015 r. wyniósł 114,7 mln zł i był lepszy rok do roku o 9,1 mln zł. Złożyły się na to wyższe przychody ze sprzedaży, reklam, abonamentu, ale także oszczędności - poinformowało we wtorkowym komunikacie Centrum Informacji TVP.

 • Takie czasy, że Rosja oddała sprawę do sądu

  Sankcje nałożone przez wolny świat na rosyjskie firmy za agresję "zielonych ludzików Putina" na Krym i część Ukrainy robią swoje, skoro sprawa trafiła do sądu.

 • MŚ 2018: Słaby kurs rubla, rosną koszty organizacji

  Gospodarze piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku Rosjanie mają duży ból głowy. Przez niski kurs rubla rosną koszty organizacji imprezy. Minister sportu Witali Mutko poprosił nawet o datki i darowizny.

 • Kaliningrad zabiega o elektroniczne wizy dla cudzoziemców

  Władze obwodu kaliningradzkiego zabiegają o to, by w 2018 roku cudzoziemcy mogli go odwiedzać na podstawie wiz elektronicznych. Odpowiednie przepisy muszą być jeszcze przyjęte przez rząd i parlament Rosji. Bez wiz wjadą do Kaliningradu (pol. Królewca) w 2018 roku kibice.

 • Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Nowoczesną "fabrykę śniegu" uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku (Warmińsko-mazurskie). Niezależnie od warunków atmosferycznych urządzenie wykorzystujące wymiennik ciepła może produkować 200 m sześc. sztucznego śniegu na dobę.