• Informacje na temat:

  ii linia metra plan

Artykuły na temat: ii linia metra plan
 • Moja krótka kariera w fabryce

  ...pojawiła się pilna potrzeba zatrudnienia niewykwalifikowanych, ale za to bystrych i tanich ludzi z Polski. Trochę tu naciągam, ale przy rekrutacji pytano mnie o umiejętność czytania planów technicznych(...) trzeba zapewnić, że wszystko się umie), potwierdziłem, że plany czytam jak sportowy magazyn, a angielski jest moim drugim językiem ojczystym. Tak trafiłem do Carrier'y. Dobre warunki...

 • W styczniu br. zniesiono nałożone na Iran sankcje gospodarcze. Wznowienie relacji biznesowych pozwoliło przedstawicielom Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. powrócić do współpracy handlowej z tamtejszymi odbiorcami. Pierwszym jej efektem jest podpisany w czerwcu kontrakt na dostawę tokarki podtorowej typu UGE 300 N. Maszyna będzie pracowała w warsztacie naprawczym metra mieszczącym się w mieście

 • Infrastruktura na huśtawce

  Rok 2017 ma być lepszy dla firm wyspecjalizowanych w budownictwie infrastrukturalnym. Jednak rynek kolejowy będzie mniejszy niż kilka lat temu, a przed branżą skok na głęboką wodę - duże zlecenia w końcu dekady. Jak sektor zniesie tak głębokie wahania koniunktury?

 • Minister infrastruktury zapowiedział ochronę podwykonawców, którzy współpracowali z włoską firmą Astaldi. Koncern prowadzi w Polsce kilka inwestycji, wśród których jest budowa warszawskiego metra, fragmentu drogi z Krakowa do Zakopanego, południowa obwodnica Warszawy i modernizacja kilku tras kolejowych.

 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Z okazji 98. urodzin Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych dziennikarze prasy, radia, telewizji i PAP po raz pierwszy w historii firmy mieli okazję poznać prawie wszystkie jej tajemnice, warunki pracy na liniach produkcyjnych oraz schron Reduty PWPW. Rozmawiali także z przedstawicielami zarządu spółki o planach rozwoju i zagrożeniach.

 • Warszawski rynek powierzchni biurowej atrakcyjny dla najemców

  Najemcy powierzchni biurowych w Warszawie mogą liczyć na dalsze obniżki czynszów, nawet do poziomu poniżej 10 euro za metr kwadratowy. Na rynku w stolicy panuje duża nadpodaż, która będzie wpływała na obniżanie czynszów jeszcze przez kolejne 3-4 lata. Warszawa wyróżnia się na tym tle spośród innych europejskich stolic, gdzie najemcom znacznie trudniej znaleźć lokal.

 • Drogi prąd paraliżuje samorządy. Ceny mogą wzrosnąć nawet o 70 proc.

  Galopujące stawki za energię elektryczną to temat numer jeden w rozmowach na linii rząd - samorząd. Na ostatnim posiedzeniu Komisji Wspólnej lokalni włodarze ostrzegli polityków, że miasta i gminy nie udźwigną tak wielkich podwyżek. W grę wchodzą cięcia w inwestycjach i podwyżki opłat za usługi publiczne. Zwłaszcza za transport, wodę i ścieki.

 • Mieszkanie kupuj na lata

  Z jednej strony zakup mieszkania to dla większości Polaków najważniejsza inwestycja w życiu, a z drugiej niektórzy podejmują tę decyzję pochopnie, bez dokładnej analizy, a nawet wbrew logice. Home Broker podpowiada, jak kupić mieszkanie, z którego zadowolenie będzie trwało długie lata.

 • GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  - Budowa dwukilometrowego tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu zakopianki nie jest zagrożona, a wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem - zapewniła rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut. Budowę tunelu realizuje włoska firma Astaldi, która ma problemy finansowe.

 • Strach na giełdach po atakach terrorystów w Belgii

  W zachodniej Europie mocniejsze spadki giełdowych indeksów. Na rynkach strach po wtorkowych atakach terrorystycznych w Belgii - podają maklerzy.