• Informacje na temat:

  ii wojna światowa

Artykuły na temat: ii wojna światowa
 • Hotele pracownicze ekstrazachętą

  Wracają czasy popularnych przed II wojną światową i w PRL-u hoteli robotniczych, twierdzi "Polska". Brak pracowników doskwiera polskim firmom do tego stopnia, że zdecydowały się budować dla nich mieszkania.

 • Są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

  Dokumenty odnalezione na portalu aukcyjnym i sprowadzone właśnie do Polski rzucają nowe światło na to, w jaki sposób Trzecia Rzesza dokonała zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej. - To "praktyczny poradnik" o tym, jak sparaliżować, a potem zniszczyć wielką metropolię - oceniają historycy.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...mobilności można by znaleźć w naszej historii wiele, kiedy wygnani biedą albo bolesnym kopem historii błąkaliśmy się po świecie: czasy Wielkiego Kryzysu, które zapędziły nas do USA, II wojna światowa...

 • Krótka historia niemieckich reparacji wojennych, czyli co się komu (nie) należy

  Kończy się pierwsza wojna światowa, w której wiele państw odniosło ogromne straty. W opinii międzynarodowej ktoś musi za nie odpowiedzieć. Tym kimś jest główny agresor - Niemcy. Kolejny raz temat reparacji pojawił się po II wojnie światowej. Swój udział w nich miała mieć też Polska.

 • Görlitz zaprasza

  W tym niemieckim, nadgranicznym mieście położonym tylko 170 km od Wrocławia setki wyremontowanych mieszkań stoi pustych i czeka na lokatorów. M3 można wynająć już za 200-300 euro. To znacznie taniej niż we Wrocławiu.

 • UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  Jeśli Donald Trump faktycznie wprowadzi karne cła na stal i aluminium, Unia Europejska może uderzyć w import amerykańskich towarów. Chodzi m.in o masło orzechowe, dżinsy i whiskey.

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  Prawdziwy cel płacy minimalnej? Odrobinę poprawić los jednych kosztem całkowitego zubożenia drugich.

 • Polskę zalewa tania stal z kilku kierunków

  W pierwszym kwartale br. polska gospodarka zużyła 15 proc. więcej stali niż w tym samym okresie rok wcześniej; krajowa produkcja wzrosła o 6 proc. Niepokoi zwiększający się import wyrobów stalowych, który wzrósł w tym czasie aż o 12 proc. - wskazuje Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa. Stal napływa z kilku kierunków.

 • Niemcy najchętniej wybieranym kierunkiem emigracji zarobkowej

  64 proc.* potencjalnych emigrantów zarobkowych z Polski wybrałoby Niemcy jako kraj docelowy. Niemcy są również najchętniej wybieranym krajem wśród obywateli pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Najmilej widziani czujemy się w Norwegii.

 • Bardzo możliwe, że system finansowy nie przetrwa kolejnej zapaści

  Jak tam antykryzysowe reformy? Czy politykom udało się, jak obiecali, zaszczepić światową gospodarkę przeciw kolejnym kryzysom? Nie. Jest na nie jeszcze bardziej podatna niż przed 2008 r.