• Informacje na temat:

  ii wojna światowa

Artykuły na temat: ii wojna światowa
 • Hotele pracownicze ekstrazachętą

  Wracają czasy popularnych przed II wojną światową i w PRL-u hoteli robotniczych, twierdzi "Polska". Brak pracowników doskwiera polskim firmom do tego stopnia, że zdecydowały się budować dla nich mieszkania.

 • Są dowody, że Niemcy planowali zagładę Warszawy

  Dokumenty odnalezione na portalu aukcyjnym i sprowadzone właśnie do Polski rzucają nowe światło na to, w jaki sposób Trzecia Rzesza dokonała zniszczenia stolicy w czasie II wojny światowej. - To "praktyczny poradnik" o tym, jak sparaliżować, a potem zniszczyć wielką metropolię - oceniają historycy.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...mobilności można by znaleźć w naszej historii wiele, kiedy wygnani biedą albo bolesnym kopem historii błąkaliśmy się po świecie: czasy Wielkiego Kryzysu, które zapędziły nas do USA, II wojna światowa...

 • Wojna handlowa między USA a Chinami może zagrozić nie tylko amerykańskiej, lecz także światowej gospodarce

  Amerykańska gospodarka wydaje się być w szczytowej formie, a indeksy na Wall Street biją kolejne rekordy. Hossa w Stanach Zjednoczonych trwa już ponad 9 lat i jest to drugi, najdłuższy okres wzrostów na giełdzie po II wojnie światowej. Problemem jest wojna handlowa z Chinami, której eskalacja może mieć poważne konsekwencje nie tylko dla amerykańskiej giełdy, lecz także dla światowej gospodarki.

 • Görlitz zaprasza

  W tym niemieckim, nadgranicznym mieście położonym tylko 170 km od Wrocławia setki wyremontowanych mieszkań stoi pustych i czeka na lokatorów. M3 można wynająć już za 200-300 euro. To znacznie taniej niż we Wrocławiu.

 • Krótka historia niemieckich reparacji wojennych, czyli co się komu (nie) należy

  Kończy się pierwsza wojna światowa, w której wiele państw odniosło ogromne straty. W opinii międzynarodowej ktoś musi za nie odpowiedzieć. Tym kimś jest główny agresor - Niemcy. Kolejny raz temat reparacji pojawił się po II wojnie światowej. Swój udział w nich miała mieć też Polska.

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  Prawdziwy cel płacy minimalnej? Odrobinę poprawić los jednych kosztem całkowitego zubożenia drugich.

 • Wojna handlowa może nas drogo kosztować

  Wzrost światowej wymiany handlowej może spaść o 50%, jeśli Stanom Zjednoczonym i Chinom nie uda się rozwiązać kwestii celnych - uważają ekonomiści z Euler Hermes, wiodącego na świecie ubezpieczyciela należności handlowych.

 • Niemcy najchętniej wybieranym kierunkiem emigracji zarobkowej

  64 proc.* potencjalnych emigrantów zarobkowych z Polski wybrałoby Niemcy jako kraj docelowy. Niemcy są również najchętniej wybieranym krajem wśród obywateli pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Najmilej widziani czujemy się w Norwegii.

 • UE-USA: Masło orzechowe kontra stal

  Jeśli Donald Trump faktycznie wprowadzi karne cła na stal i aluminium, Unia Europejska może uderzyć w import amerykańskich towarów. Chodzi m.in o masło orzechowe, dżinsy i whiskey.