• Informacje na temat:

  ike

Artykuły na temat: ike
 • Niestety, nasza finansowa przyszłość na emeryturze wygląda źle. Z prognoz Ministerstwa Pracy wynika, że świadczenia emerytalne w najbliższych 20-30 latach będą niższe od obecnych nawet o jedną trzecią. Musimy sami zatroszczyć się o godne życie po zakończeniu aktywności zawodowej. Jednym z lepszych pomysłów jest odkładanie pieniędzy na Indywidualnym Koncie Emerytalnym (IKE).

 • Rekordowy rok dla IKE?

  Coraz więcej Polaków dobrowolnie oszczędza na emeryturę. W ubiegłym roku wpłaty na IKE dokonało 313 tys. osób. To najwięcej od 2007 r. Według danych KNF w ubiegłym roku powstało prawie 90 tys. nowych IKE i 62 tys. IKZE. Oznacza to, że niecałe 152 tysiące osób zaczęło dodatkowo oszczędzać na emeryturę.

 • ..., co na emeryturze będziemy otrzymywać z ZUS? Warto przemyśleć też samodzielne odkładanie, bo obecnie są różne możliwości. IKE: Czy warto tu oszczędzać? „IKE”? Co to takiego? – zapyta pewnie wiele osób. To indywidualne konto emerytalne, które można sobie założyć w banku lub w towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Choć IKE istnieją w Polsce od kilku lat, to wciąż są mało znane, bo nasza...

 • Czy PPK uderzą w IKE i IKZE?

  Od lipca ruszy PPK, czyli nowy program oszczędzania na dodatkową emeryturę. Zdaniem ekspertów, program będzie uzupełniał się z IKZE i IKE, choć może ograniczyć liczbę osób wpłacających do istniejących produktów trzeciofilarowych.

 • IKE to Indywidualne Konto Emerytalne, które można założyć w towarzystwie funduszy inwestycyjnych, w banku lub w domu maklerskim.

 • IKE czy IKZE - co się bardziej opłaca?

  W przyszłości emerytury z publicznego systemu będą bardzo niskie. Ktoś, kto będzie zarabiał np. 3000 zł, dostanie świadczenie wynoszące ok. 1000 zł. Z wyliczeń Expandera wynika, że wpłacając 300 zł miesięcznie na IKE czy IKZE po 30 latach możemy zgromadzić ok. 208 tys. zł. Będzie to aż o 100 tys. zł więcej niż gdybyśmy odkładali gotówkę czy trzymali pieniądze nieoprocentowanym koncie i o 26 tys

 • IKE nie można dzielić nawet z bliskimi, każdy członek rodziny musi mieć odrębne.

 • Dzięki IKE i IKZE dostaniesz nawet 118 tys. zł w prezencie

  Do końca roku można jeszcze wykorzystać tegoroczne limity oszczędzania w IKE i IKZE. Warto, ponieważ takie produkty gwarantują atrakcyjne przywileje podatkowe. Z wyliczeń Expandera wynika, że po 30 latach oszczędzania można zyskać nawet 118 600 zł. O tyle kwota odłożona na emeryturę będzie wyższa niż osoby oszczędzającej na zwykłych produktach oszczędnościowych.

 • Znane są limi ty wpłat na indywidualne konto emerytalne (IKE), na indywidu alne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) oraz na składkę dodatkową w pracow...

 • Pieniądze z OFE nie trafią na IKE, lecz IKZE

  PFR nie będzie zarządzał PPK, a opłaty zostaną ograniczone do 0,6 proc. To nowe opcje zmian w systemie emerytalnym - pisze dzisiejszy Puls Biznesu. Rząd rozważa wprowadzenie bonusu w wysokości 10000 złotych dla osób, które zdecydują się pracować przez 2 lata po osiągnięciu wieku emerytalnego oraz 5000 złotych za każdy kolejny rok aktywności zawodowej.