• Informacje na temat:

  ike czy ikze co lepsze

Artykuły na temat: ike czy ikze co lepsze
 • Najlepszy prezent na dzień kobiet - IKE lub IKZE?

  Ósmego marca zwykle obdarowujemy panie tulipanami. Expander radzi, aby w tym roku kobietom dać jeszcze jeden upominek, za który podziękują nam zapewne dopiero po wielu latach.

 • Ulgi podatkowe nie przekonały Polaków

  Oszczędzanie na przyszłą emeryturę nadal nie jest w Polsce popularne.IKE i IKZE wciąż nie zdobyły naszego zaufania choć zachęcają do nich ulgi podatkowe. Zdaniem analityków najwyższy czas by pomyśleć o pewnej powszechności programów emerytalnych rozumianych jako przymus zakładania i umożliwiania pracownikom oszczędzania w takich rozwiązaniach.

 • Niewielu Polaków odkłada dodatkowe pieniądze na emeryturę. Mimo że IKE i IKZE to sposób na inwestycje z ulgą podatkową

  Polacy niechętnie odkładają dodatkowe pieniądze na emeryturę. Większość służących temu celowi kont w programach emerytalnych była w zeszłym roku nieaktywna. To oznacza, że nie wpłacano tam dodatkowych środków. I to mimo że zyski z tych inwestycji w przeciwieństwie do pozostałych produktów są do określonego limitu nieopodatkowane lub opodatkowane ryczałtowo. Jedynym minusem jest to, że na te zyski trzeba będzie poczekać.

 • Śmieciowe umowy nie muszą oznaczać śmieciowych emerytur

  Blisko co trzeci Polak pracuje na umowach cywilnoprawnych, czyli tzw. "śmieciówkach". Problem ten dotyczy w szczególności grupy wiekowej 15-24, w której na takich warunkach zatrudnionych jest aż 71,2(...) miejscu pod względem liczby osób pracujących na "śmieciówkach". Co to oznacza dla naszych przyszłych emerytur? Czy młodzi Polacy mają w ogóle szansę na godziwą i bezpieczną przyszłość?

 • Pracownicze Plany Kapitałowe obejmą ponad 11 milionów osób

  Pracownicze Plany Kapitałowe wejdą w życie od początku 2019 r. i obejmą ponad 11 mln osób. Jak wynika z ustawy, łączne wpływy oszczędności na rynek kapitałowy z tytułu PPK szacowane są na 6 mld zł w 2019 roku, 12 mld zł rok później i 15 mld zł rocznie w kolejnych latach, przy założeniu minimalnej składki na poziomie 3,5 proc. wynagrodzenia.

 • Rząd chce zachęcić Polaków do odkładania na emerytury

  Rząd planuje reformę emerytalną, która zakłada zlikwidowanie OFE i przeniesienie zgromadzonych w nich środków do III filaru oraz utworzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, aby zachęcić Polaków do oszczędzania. Na powitanie udziału w nowym systemie każdy pracownik dostanie 250 złotych!

 • Emerytury: Korzystanie z wzorców innych krajów nie wystarczy

  Korzystanie z wzorców innych krajów nie wystarczy dla powodzenia zmian w polskim systemie emerytalnym. Konieczne jest wzmocnienie zaufania do systemu, lepsze zachęty do oszczędzania, przejrzysty, tani i łatwo dostępny produkt emerytalny oraz nowe możliwości inwestycyjne.

 • Rozkręca się emerytalna karuzela: Oto, jak będzie wyglądała reforma

  System miałby wyglądać tak: oprócz I filaru w ZUS istniałyby filary kapitałowe - pracowniczy, i dobrowolny - indywidualny.

 • PPK? Moje pieniądze nie będą ulepszać systemu emerytalnego

  Nie wiem, czy w ogóle dożyję do emerytury. A do tego nie wiem, ile jeszcze zmian w systemie emerytalnym zaproponuje mi państwo, które dziś proponuje mi PPK. Jak wobec tego mam podejmować decyzję o ewentualnym oszczędzaniu?

 • Raport Deutsche Banku: Wolne zawody to wymagająca grupa

  Elastyczność czasu i miejsca pracy to - zdaniem ponad 54 proc. profesjonalistów ankietowanych przez Deutsche Bank - najbardziej istotna zaleta wykonywania wolnego zawodu. W celu lepszego poznania i zrozumienia oczekiwań, potrzeb oraz planów tej specyficznej grupy, Deutsche Bank przygotował specjalny raport "Wolne zawody w Polsce. Portret Profesjonalisty 2016". Z kolei zapytani o największe