• Informacje na temat:

  ike i ikze czy jest to samo

Artykuły na temat: ike i ikze czy jest to samo
 • ...świadomość o samodzielnym oszczędzaniu na emeryturę też jest niewielka! Wierzymy w ZUS... Czy warto zbierać pieniądze na takim koncie? Korzyści z IKE 1. Oszczędzając na takim koncie, możemy zyskać ulgę(...), co na emeryturze będziemy otrzymywać z ZUS? Warto przemyśleć też samodzielne odkładanie, bo obecnie są różne możliwości. IKE: Czy warto tu oszczędzać? „IKE”? Co to takiego? – zapyta pewnie...

 • IKE czy IKZE - warto się zastanowić?

  Trzeba wyraźnie podkreślić, że IKZE to co innego niż IKE, czyli indywidualne konta emerytalne. Choć oczywiście mają cechy wspólne i przyświeca im ta sama idea, czyli jedno i drugie tworzy zachęty do oszczędzania na dodatkową emeryturę, które bezsprzecznie jest koniecznością

 • Do emerytury mam jeszcze sporo czasu, ale coraz częściej słyszę, że samo świadczenie z ZUS będzie niskie. I że lepiej oszczędzać teraz pieniądze, niż potem oszczędzać na jedzeniu czy lekach. Pozostałam w Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale chciałabym wiedzieć, jak inaczej mogłabym odkładać pieniądze na emeryturę? Magda z Ostrołęki...

 • Rekordowy rok dla IKE?

  Coraz więcej Polaków dobrowolnie oszczędza na emeryturę. W ubiegłym roku wpłaty na IKE dokonało 313 tys. osób. To najwięcej od 2007 r. Według danych KNF w ubiegłym roku powstało prawie 90 tys. nowych IKE i 62 tys. IKZE. Oznacza to, że niecałe 152 tysiące osób zaczęło dodatkowo oszczędzać na emeryturę.

 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  Od 10 do 19 tys. zł netto - tyle zdaniem Polaków powinna zarabiać osoba, którą można już uznać za zamożną. W porównaniu z innymi europejskimi krajami, w Polsce takich osób wciąż jest stosunkowo niewiele. Biorąc jednak pod uwagę, że nasze społeczeństwo stopniowo się bogaci, można liczyć, że z każdym rokiem grono to będzie rosło.

 • IKE, IKZE, czy PPK? - czy wiesz, jak najlepiej oszczędzać na emeryturę?

  Odkładając już 250 zł co miesiąc na emeryturę, można uniknąć gwałtownego spadku dochodów i tym samym zapewnić sobie dobry (czy godziwy) standard życia po zakończeniu aktywności zawodowej. Jest to możliwe między innymi przy wykorzystaniu narzędzi znajdujących się w III filarze, które posiadają szereg przewag nad rozwiązaniami nieobjętymi wsparciem państwa. Które rozwiązanie warto wybrać?

 • .... Wystarczy dokument tożsamości. Konto z zabezpieczeniem 5. Możesz założyć IKZE, tj. Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Na nie możesz wpłacać już po 50 zł miesięcznie. Ale jest limit wpłat(...)}}--> Środki dziedziczone! Pieniądze jakie zgromadzisz na kontach IKE, IKZE i w programie pracowniczym...

 • Sam ZUS to za mało - zacznij oszczędzać w III filarze

  Obawiasz się, że twoje świadczenie emerytalne nie będzie wystarczało na godne życie? Zacznij oszczędzać. Możesz np. otworzyć indywidualne konto emerytalne (IKE) lub indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).

 • Wszyscy wiemy, że powinniśmy oszczędzać, a jednak robimy to rzadko. Podpowiadamy, co zrobić, by rzeczywiście regularnie odkładać część pieniędzy i jak je najlepiej inwestować.

 • Jak skorzystać z ulgi IKZE rozliczając PIT?

  Jeśli oszczędzamy na emeryturę na IKZE, możemy odliczyć kwoty wpłacone na ten cel w rocznym zeznaniu podatkowym. W rozliczeniu za 2015 rok można odliczyć od dochodu aż 1520,26 zł. Jak właściwie wypełnić PIT?