• Informacje na temat:

  ikze ike porównanie

Artykuły na temat: ikze ike porównanie
 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  ...do długoterminowego oszczędzania. Jedno z nich to instrumenty oferowane w ramach III filaru - IKE i IKZE, które mogą mieć formę przykładowo długoterminowych lokat, funduszy inwestycyjnych czy rachunków maklerskich. Wiążą się one z dodatkowymi przywilejami podatkowymi. Mimo korzyści, Polacy rzadko sięgają po te narzędzia. Na koniec minionego roku IKE miało zaledwie 5,8 proc. liczby osób pracujących...

 • W 2018 r. na większość IKE i IKZE nie dokonano wpłat

  Najnowsze dane KNF pokazują, że w ubiegłym roku na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) wpłaciliśmy 2,1 mld zł, a łącznie mamy tam już 11 mld zł. Co prawda liczba osób oszczędzających w ten sposób na emeryturę rośnie (o 10 proc. rocznie), ale wciąż jest ich stosunkowo niewiele. Wpłat dokonało 565 tys. osób, podczas gdy tego typu kont

 • ...też fundusze agresywne – czyli fundusze akcji. IKE i IKZE – ostatnia szansa dla przyszłych emerytów? Pieniądze, które dobrowolnie odkładamy na emeryturę, nazywane są III filarem (I to ZUS, II – OFE). Państwo wspiera dwie formy oszczędzania w III filarze: Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Możemy założyć tylko jedno IKE np. w banku...

 • Najlepszy prezent na dzień kobiet - IKE lub IKZE?

  Ósmego marca zwykle obdarowujemy panie tulipanami. Expander radzi, aby w tym roku kobietom dać jeszcze jeden upominek, za który podziękują nam zapewne dopiero po wielu latach.

 • Rekordowy rok dla IKE?

  Coraz więcej Polaków dobrowolnie oszczędza na emeryturę. W ubiegłym roku wpłaty na IKE dokonało 313 tys. osób. To najwięcej od 2007 r. Według danych KNF w ubiegłym roku powstało prawie 90 tys. nowych IKE i 62 tys. IKZE. Oznacza to, że niecałe 152 tysiące osób zaczęło dodatkowo oszczędzać na emeryturę.

 • Emerytury: Najwyższy czas na pracownicze programy emerytalne

  Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę nie zdobyło popularności w Polsce. Szykowane przez rząd kolejne zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych mogą tę sytuacje zmienić - uzupełnieniem gwarantowanej "publicznej" emerytury maja być dodatkowe oszczędności pracowników wspierane przez pracodawców.

 • Pracownicze Plany Kapitałowe obejmą ponad 11 milionów osób

  Pracownicze Plany Kapitałowe wejdą w życie od początku 2019 r. i obejmą ponad 11 mln osób. Jak wynika z ustawy, łączne wpływy oszczędności na rynek kapitałowy z tytułu PPK szacowane są na 6 mld zł w 2019 roku, 12 mld zł rok później i 15 mld zł rocznie w kolejnych latach, przy założeniu minimalnej składki na poziomie 3,5 proc. wynagrodzenia.

 • O emeryturze powinniśmy zacząć myśleć już przed 30-tką

  Dzisiejsi 22-latkowie w chwili przejścia na emeryturę otrzymają od 25 do 35 procent ostatniej pensji - wynika z prognoz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie to efekt dwóch czynników - po pierwsze, ze względu na niż demograficzny w 2060 roku może być od 3,5 do nawet 5 milionów Polaków mniej niż obecnie. Po drugie, rośnie średnia długość życia na emeryturze.

 • Ulgi podatkowe nie przekonały Polaków

  Oszczędzanie na przyszłą emeryturę nadal nie jest w Polsce popularne.IKE i IKZE wciąż nie zdobyły naszego zaufania choć zachęcają do nich ulgi podatkowe. Zdaniem analityków najwyższy czas by pomyśleć o pewnej powszechności programów emerytalnych rozumianych jako przymus zakładania i umożliwiania pracownikom oszczędzania w takich rozwiązaniach.

 • Coraz mniej rąk do pracy, coraz niższe świadczenia emerytalne. Eksperci: Rozwiązaniem jest samodzielne oszczędzanie

  Prognozy dla przyszłych emerytów są niepokojące. W zgodnej opinii ekspertów, Polacy obecnie pracujący na etatach, gdy za kilkadziesiąt lat przejdą na emeryturę, będą mogli liczyć zaledwie na świadczenie w wysokości ok. 1/3 ostatniej pensji.