• Informacje na temat:

  ikze ike porównanie

Artykuły na temat: ikze ike porównanie
 • Sondaż Deutsche Bank: Zamożność po polsku - co to znaczy dobrze zarabiać nad Wisłą

  ...do długoterminowego oszczędzania. Jedno z nich to instrumenty oferowane w ramach III filaru - IKE i IKZE, które mogą mieć formę przykładowo długoterminowych lokat, funduszy inwestycyjnych czy rachunków maklerskich. Wiążą się one z dodatkowymi przywilejami podatkowymi. Mimo korzyści, Polacy rzadko sięgają po te narzędzia. Na koniec minionego roku IKE miało zaledwie 5,8 proc. liczby osób pracujących...

 • Rekordowy rok dla IKE?

  Coraz więcej Polaków dobrowolnie oszczędza na emeryturę. W ubiegłym roku wpłaty na IKE dokonało 313 tys. osób. To najwięcej od 2007 r. Według danych KNF w ubiegłym roku powstało prawie 90 tys. nowych IKE i 62 tys. IKZE. Oznacza to, że niecałe 152 tysiące osób zaczęło dodatkowo oszczędzać na emeryturę.

 • ...też fundusze agresywne – czyli fundusze akcji. IKE i IKZE – ostatnia szansa dla przyszłych emerytów? Pieniądze, które dobrowolnie odkładamy na emeryturę, nazywane są III filarem (I to ZUS, II – OFE). Państwo wspiera dwie formy oszczędzania w III filarze: Indywidualne Konta Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Możemy założyć tylko jedno IKE np. w banku...

 • Najlepszy prezent na dzień kobiet - IKE lub IKZE?

  Ósmego marca zwykle obdarowujemy panie tulipanami. Expander radzi, aby w tym roku kobietom dać jeszcze jeden upominek, za który podziękują nam zapewne dopiero po wielu latach.

 • Emerytury: Najwyższy czas na pracownicze programy emerytalne

  Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę nie zdobyło popularności w Polsce. Szykowane przez rząd kolejne zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych mogą tę sytuacje zmienić - uzupełnieniem gwarantowanej "publicznej" emerytury maja być dodatkowe oszczędności pracowników wspierane przez pracodawców.

 • Pracownicze Plany Kapitałowe obejmą ponad 11 milionów osób

  Pracownicze Plany Kapitałowe wejdą w życie od początku 2019 r. i obejmą ponad 11 mln osób. Jak wynika z ustawy, łączne wpływy oszczędności na rynek kapitałowy z tytułu PPK szacowane są na 6 mld zł w 2019 roku, 12 mld zł rok później i 15 mld zł rocznie w kolejnych latach, przy założeniu minimalnej składki na poziomie 3,5 proc. wynagrodzenia.

 • O emeryturze powinniśmy zacząć myśleć już przed 30-tką

  Dzisiejsi 22-latkowie w chwili przejścia na emeryturę otrzymają od 25 do 35 procent ostatniej pensji - wynika z prognoz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie to efekt dwóch czynników - po pierwsze, ze względu na niż demograficzny w 2060 roku może być od 3,5 do nawet 5 milionów Polaków mniej niż obecnie. Po drugie, rośnie średnia długość życia na emeryturze.

 • Ulgi podatkowe nie przekonały Polaków

  Oszczędzanie na przyszłą emeryturę nadal nie jest w Polsce popularne.IKE i IKZE wciąż nie zdobyły naszego zaufania choć zachęcają do nich ulgi podatkowe. Zdaniem analityków najwyższy czas by pomyśleć o pewnej powszechności programów emerytalnych rozumianych jako przymus zakładania i umożliwiania pracownikom oszczędzania w takich rozwiązaniach.

 • Coraz mniej rąk do pracy, coraz niższe świadczenia emerytalne. Eksperci: Rozwiązaniem jest samodzielne oszczędzanie

  Prognozy dla przyszłych emerytów są niepokojące. W zgodnej opinii ekspertów, Polacy obecnie pracujący na etatach, gdy za kilkadziesiąt lat przejdą na emeryturę, będą mogli liczyć zaledwie na świadczenie w wysokości ok. 1/3 ostatniej pensji.

 • Emerytura bez wyrzeczeń?

  Prezydent Bronisław Komorowski niedawno przedstawił raport z propozycjami zmian w III filarze systemu emerytalnego. Obecna ustawa nie rozwiązuje bowiem problemu zapewnienia godziwych świadczeń osobom, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Expander radzi, aby bez względu na rozwój wydarzeń, już teraz rozważyć samodzielne oszczędzanie na stare lata.