• Informacje na temat:

  ile bezrobotnych w polsce

Artykuły na temat: ile bezrobotnych w polsce
 • Urzędy pracy: Bony dla bezrobotnych zrobią prawdziwą furorę

  Trwa wdrażanie reformy urzędów pracy. Nowo rejestrowani bezrobotni mają już określone profile pomocy, narzędzia aktywizacji, np. bon stażowy, szkoleniowy czy przesiedleniowy.

 • Polska stanie się rajem dla rodzin?

  Becikowe w wysokości 1000 zł, świadczenie rodzicielskie przez rok dla bezrobotnych, studentek i zatrudnionych na umowę cywilno-prawną, zasiłek rodzinny i 500 zł na dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia. Czy Polska pod względem wsparcia rodzin dogoni Europę?

 • Więcej pracujących, ale także bezrobotnych

  ...r. Najświeższy raport zawiera pięć pogłębionych analiz. Pierwsza stara się odpowiedzieć na pytanie, czy tzw. umowy "śmieciowe" w Polsce są sposobem wejścia na rynek pracy, czy powodem trwałej "stygmatyzacji(...) aktywności zawodowej Polaków. O ile lata 1995-2007 charakteryzowały się spadkiem aktywności osób starszych, to wskaźniki aktywności zawodowej tej grupy wiekowej rosną od 2007 roku (a więc trend ten...

 • Czy w Polsce istnieje jeszcze bezrobocie?

  Eurostat podaje, że w Polsce bezrobocie wynosi 4,4 proc. Natomiast według GUS wynosi 6,6 proc. W obu przypadkach są to dane za marzec. Skąd tak duże różnice? I co jest największym problemem polskiego rynku pracy, powodując, że inaczej ten rynek wygląda w bogatszych krajach UE?

 • KE: Najdłużej w UE pracują Grecy, o ile mają pracę; Polacy drudzy

  ..., a w Polsce - 42,5 godz. Z kolei najmniej czasu w pracy spędzają Finowie i Francuzi. Ich średni czas pracy to 39,5 godz. tygodniowo. "Bezrobocie w całej UE i większości państw członkowskich powoli spada(...) kwartale 2014 r. po raz pierwszy od 2009 r. spadła stopa bezrobocia długoterminowego, czyli odsetek osób, które pozostają bez pracy dłużej niż rok. "Wciąż jednak około połowy bezrobotnych w UE, czyli...

 • Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu

  Główny Urząd Statystyczny podał dane o rynku pracy w marcu, stopa bezrobocia wyniosła 8,1 proc. Podane dane są lepsze niż wcześniejsze szacunki resortu rodziny i pracy mówiące o 8,2 procentowej stopie bezrobocia. Stopa bezrobocia w marcu wyniosła 8,1 proc. wobec 8,5 proc. w lutym. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1.324,2 tys. wobec 1.383,4 tys. osób przed miesiącem.

 • Mniejsza pomoc dla szukających pracy przełoży się na wzrost liczby bezrobotnych

  Jak informuje Gazeta Prawna, od początku 2011 roku urzędy pracy w Polsce w ogóle nie przyjmują wniosków o dofinansowanie z Funduszu Pracy szkoleń, staży oraz nie przyznają dotacji na założenie własnej działalności. Urzędy nadal nie wiedzą, ile pieniędzy będą mogły przeznaczyć w tym roku na aktywizację bezrobotnych, ponieważ decyzja ministra pracy i polityki społecznej o przyznaniu im środków...

 • Polska gospodarka w 2016 - podsumowanie w liczbach

  - Słabszy niż przed rokiem wzrost gospodarczy, wyższe przychody przedsiębiorstw niefinansowych, najniższe od 25 lat bezrobocie, najdroższy od 14 lat dolar - to niektóre z danych charakteryzujących stan naszej gospodarki na koniec 2016 r., zebrane przez Gerda Broker.

 • Do pracy w Polsce bliżej z Nepalu niż z Szydłowca

  Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w Polsce pracuje około 1,5 mln obywateli innych państw, a resort zastanawia się nad wprowadzeniem udogodnień dla imigrantów(...) pozwolenia na pracę, mogą być zatrudniani obywatele Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy, o ile okres pracy nie przekroczy 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Planowane jest wydłużenie tego...

 • Ile jest warta praca domowa wyliczył GUS

  Pranie, gotowanie, sprzątanie w garażu. Ile są warte te drobne obowiązki? Główny Urząd Statystyczny podliczył to. Przeciętna miesięczna wartość pracy domowej wykonywanej przez kobietę przekracza 2100 złotych a przez mężczyznę 1200 złotych.