• Informacje na temat:

  ile do emerytury

Artykuły na temat: ile do emerytury
 • Według planów rządu od marca 2017 r. najniższe emerytury, renty rodzinne i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy będą...

 • Ile można dorobić do emerytury?

  Polski system zabezpieczenia społecznego w ocenie ekspertów nie zawiera potrzebnych ograniczeń w zakresie łączenia emerytury z dodatkowymi zajęciami zarobkowymi. Przy okazji prac nad ustawą obniżającą wiek emerytalny istnieje jednak możliwość poprawy wydolności systemu emerytalnego. Tyle że nie wszystkie korekty są dozwolone.

 • GUS ogłosił ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 20015 r. Od jego wysokości zależy to, ile mogą dorabiać renciści oraz osoby na wcześniejszej...

 • Ile emerytury dostają Polacy? Oto wysokość świadczeń z ZUS i KRUS

  Ile emerytury z ZUS dostaje przeciętny Polak, na jakie świadczenie może liczyć emerytowany rolnik i gdzie w naszym kraju mieszkają najbogatsi i najbiedniejsi seniorzy? Najnowszy raport GUS dostarcza odpowiedzi na te pytania. Oto najważniejsze dane w formie interaktywnych grafik.

 • ...będzie zmian w przepisach emerytalnych dla służb mundurowych. Rolnicy będą przechodzić na emeryturę na tych samych zasadach, jak osoby ubezpieczone w ZUS – o ile przez 25 lat opłacali składki emerytalno-rentowe. Tak więc skasowany zostanie przywilej pozwalający przechodzić rolnikom wcześniej na emeryturę (paniom w wieku 55, mężczyznom 60 lat), jeśli udokumentowali 30 lat odprowadzania składek. Dla...

 • Prof. Witold Orłowski: Ile wyniosą przyszłe emerytury?

  Problem emerytur polega na tym, że ma charakter długookresowy. To, jakie świadczenia będzie w stanie zapewnić państwo za 20 lub 30 lat, w dużej mierze zależy od decyzji podejmowanych już dziś.

 • Jestem na wcześniejszej emeryturze i trochę dorabiam. Czy jest jakiś limit zarobków, którego nie mogę przekroczyć? Słyszałam, że ta kwota jest zmienna. Od czego zależy? - pyta Maria Roman z Krakowa.

 • Emerytura w obniżonym wieku? Dziękuję, wolę pracować

  Wygląda na to, że spora część uprawnionych odłoży decyzję o przejściu na emeryturę. Do 26 września w oddziałach ZUS drogą elektroniczną i pocztową wnioski o ustalenie prawa do świadczenia z tytułu wchodzących w życie przepisów o obniżeniu wieku emerytalnego złożyło 182 tys. osób.

 • Od kilku lat, a dokładnie od 1 stycznia 2013 r., istnieje możliwość skorzystania z tzw. częściowej emerytury – to rodzaj wcześniejszej emerytury. Świadczenie to jest bowiem(...) życia. Jednak pod warunkiem, że udowodni Pani, iż ma 35-letni staż pracy (tyle wymaga się od kobiety). Mężczyźni muszą się wykazać 40-letnim stażem. Z takiej wcześniejszej emerytury mogą więc...

 • Waloryzacja emerytur: Oto trzy sposoby rządu na wyższe świadczenie. Ile otrzymają emeryci?

  Waloryzacja mieszana lub duża podwyżka najniższych świadczeń to najbardziej prawdopodobne warianty na przyszły rok. Rząd ma możliwość zwaloryzowania przyszłorocznych świadczeń na trzy sposoby.