• Informacje na temat:

  ile emerytury

Artykuły na temat: ile emerytury
 • Według planów rządu od marca 2017 r. najniższe emerytury, renty rodzinne i renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy będą...

 • Ile można dorobić do emerytury?

  Polski system zabezpieczenia społecznego w ocenie ekspertów nie zawiera potrzebnych ograniczeń w zakresie łączenia emerytury z dodatkowymi zajęciami zarobkowymi. Przy okazji prac nad ustawą obniżającą wiek emerytalny istnieje jednak możliwość poprawy wydolności systemu emerytalnego. Tyle że nie wszystkie korekty są dozwolone.

 • GUS ogłosił ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 20015 r. Od jego wysokości zależy to, ile mogą dorabiać renciści oraz osoby na wcześniejszej...

 • Ile emerytury dostają Polacy? Oto wysokość świadczeń z ZUS i KRUS

  Ile emerytury z ZUS dostaje przeciętny Polak, na jakie świadczenie może liczyć emerytowany rolnik i gdzie w naszym kraju mieszkają najbogatsi i najbiedniejsi seniorzy? Najnowszy raport GUS dostarcza odpowiedzi na te pytania. Oto najważniejsze dane w formie interaktywnych grafik.

 • ...będzie zmian w przepisach emerytalnych dla służb mundurowych. Rolnicy będą przechodzić na emeryturę na tych samych zasadach, jak osoby ubezpieczone w ZUS – o ile przez 25 lat opłacali składki emerytalno-rentowe. Tak więc skasowany zostanie przywilej pozwalający przechodzić rolnikom wcześniej na emeryturę (paniom w wieku 55, mężczyznom 60 lat), jeśli udokumentowali 30 lat odprowadzania składek. Dla...

 • Prof. Witold Orłowski: Ile wyniosą przyszłe emerytury?

  Problem emerytur polega na tym, że ma charakter długookresowy. To, jakie świadczenia będzie w stanie zapewnić państwo za 20 lub 30 lat, w dużej mierze zależy od decyzji podejmowanych już dziś.

 • Jestem na wcześniejszej emeryturze i trochę dorabiam. Czy jest jakiś limit zarobków, którego nie mogę przekroczyć? Słyszałam, że ta kwota jest zmienna. Od czego zależy? - pyta Maria Roman z Krakowa.

 • Ile państwo dołoży do każdej emerytury w ramach PPK?

  Każdemu, kto zdecyduje się zwiększyć swoją emeryturę poprzez udział w Pracowniczych Planów Kapitałowych, państwo będzie dokładać składkę powitalną i coroczną składkę lojalnościową.

 • Od kilku lat, a dokładnie od 1 stycznia 2013 r., istnieje możliwość skorzystania z tzw. częściowej emerytury – to rodzaj wcześniejszej emerytury. Świadczenie to jest bowiem(...) życia. Jednak pod warunkiem, że udowodni Pani, iż ma 35-letni staż pracy (tyle wymaga się od kobiety). Mężczyźni muszą się wykazać 40-letnim stażem. Z takiej wcześniejszej emerytury mogą więc...

 • Sejm o emeryturach bez podatku

  Sejm zajmuje się obywatelskim projektem emerytury bez podatku, prawdopodobnie trafi on do komisji. Zakłada on zwolnienie emerytur z podatku dochodowego i składki zdrowotnej.