• Informacje na temat:

  ile jest firm w polsce

Artykuły na temat: ile jest firm w polsce
 • Ile kosztuje smutek pracowników, czyli depresja w polskich firmach

  ...z pobudek, dla których należałoby szukać skutecznych rozwiązań systemowych w walce z problemem depresji. W Polsce dużym problemem jest przede wszystkim ukierunkowanie na leczenie farmakologiczne(...)Jak wynika z opublikowanego w 2014 roku raportu Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego w Warszawie, w Polsce z powodu zachorowań na depresję budżet państwa wydaje każdego roku...

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją...

 • Do Polski może przyjechać jeszcze milion Ukraińców. Ile imigranci wydają w Polsce?

  Już co piąta firma zatrudnia pracowników zza wschodniej granicy. W ciągu najbliższych dwóch lat do pracy nad Wisłą przyjedzie kolejny milion Ukraińców, ale do zarabiania u nas coraz bardziej garną się także Białorusini. To najważniejsze wnioski, jakie płyną ze wspólnego badania firmy Personnel Service, Pracodawców RP i Państwowej Służby Zatrudnienia Ukrainy.

 • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.

 • 40 proc. firm przewozowych w Polsce ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników

  Aż 40 proc. właścicieli i zarządzających firmami przewozowymi w Polsce uważa, że niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy jest jednym z największych wyzwań branży – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Busradar.pl, wyszukiwarki i porównywarki ofert przejazdów autobusowych.

 • Upadłości firm w Polsce: Które województwa radzą sobie najgorzej?

  W marcu obecnego roku zbankrutowały w Polsce 42 przedsiębiorstwa. To tyle samo, ile w poprzednim miesiącu, ale równocześnie o 18 mniej niż w marcu 2016 r. Wygląda na to, że spowolnienie gospodarcze mamy już za sobą i w najbliższym czasie upadłości firm będzie coraz mniej.

 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • Rynek taksówek w Polsce

  Polski rynek taksówek ulega w ostatnich latach dynamicznym, wręcz rewolucyjnym zmianom. W ostatnich latach zaostrzyła się konkurencja między licencjonowanymi taksówkarzami a innymi podmiotami oferującymi przewóz osób. Na ile opłacalne jest w tym momencie prowadzenie firmy taksówkowej?

 • Ile można zarobić w walentynki?

  O świętym Mikołaju od dawna mówi się, że jest liczącym się pracodawcą. Święty Walenty ma mniejszy wpływ na rynek pracy, ale i tak nie sposób go zlekceważyć. W Polsce 14 lutego na stałe wpisał się do kalendarza jako zakupowe święto zakochanych. W ostatnich latach coraz więcej osób nie tylko celebruje ten dzień, nabywając prezenty, ale także znajdując dorywczą pracę. W tym okresie w branży...

 • Firmom będzie się opłacało wspierać polską gospodarkę

  Firmy farmaceutyczne, które zdecydują się na uruchomienie produkcji w Polsce, będą mogły liczyć na znaczne ułatwienia podczas negocjacji refundacyjnych. Budżet państwa miałby pokryć nawet 10 proc. refundacji - zapowiedział w trakcie II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.