• Informacje na temat:

  ile jest krajów na świecie

Artykuły na temat: ile jest krajów na świecie
 • Polska wśród krajów o największej zachorowalności na grypę

  ...- W Polsce - w obecnym sezonie grypowym - odnotowano już prawie 3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na grypę - powiedział prof. Adam Antczak. Epidemia uderzy w nasz rynek pracy i wyniki przedsiębiorstw poprzez masowe absencje.

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  ...funkcjonowania w obcym świecie i obcym języku. Mówią wprost, że jest im bardzo dobrze tam, gdzie są. I nie jest to Polska. Mocno upraszczając: tym, którzy wyjechali, albo się na obczyźnie podoba (lub jest im(...) wyjeżdżają całe rodziny. O ile emigracja wahadłowa jest korzystna, bo wiąże się np. z dużymi transferami gotówki do Polski, o tyle teraz te przepływy pieniężne radykalnie się zmniejszają. Po prostu ci...

 • Europejski Bank Centralny będzie, jak już wiemy od wczorajszego popołudnia, intensywnie kreować pieniądz. Formalnie rzecz będzie się oczywiście odbywać nie przez druk milionów banknotów (i np. ich rozdawanie...), ale poprzez skup obligacji państw krajów Strefy Euro. Będzie na to szło 60 mld EUR miesięcznie, aż do września roku 2016. Ogółem więc creatio ex nihilo w wykonaniu Mario Draghiego

 • Wynagrodzenia nauczycieli w Polsce i na świecie

  Jak pokazuje tabela 1. wysokość wynagrodzenia zasadniczego nie zmieniła się od 2012 roku i uzależniona jest od stopnia awansu zawodowego oraz od poziomu wykształcenia. Najwyższe wynagrodzenie podstawowe otrzymują nauczyciele dyplomowani z tytułem zawodowym magistra i z przygotowaniem pedagogicznym - 3109 zł brutto. O ile wynagrodzenie zasadnicze jest stałe, o tyle wysokość części zmiennej jest...

 • Komu i ile winna jest Grecja?

  Trzeba rozróżnić zadłużenie greckiego rządu (zaciągnięte zarówno u własnych obywateli jak i za granicą) od zadłużenia zagranicznego Grecji (czyli długi zaciągnięte przez grecki rząd, bank centralny,firmy i obywateli za granicą).

 • Wzrost płacy minimalnej w 2015 r. w Unii Europejskiej i na świecie

  Wraz z nowym rokiem niektóre państwa zwiększyły stawki minimalnych wynagrodzeń. Zazwyczaj płaca minimalna jest ustalana przez centralny organ państwowy dla całej gospodarki narodowej. Od tej reguły są jednak wyjątki. Są państwa, które ustalają różne płace minimalne dla poszczególnych regionów.

 • W porcie w Gdańsku cumuje największy kontenerowiec na świecie

  21 tys. 413 kontenerów 20-stopowych może zabrać na pokład największy obecnie statek kontenerowy na świecie OOCL Hong Kong, który w środę zacumował w terminalu DCT w Gdańsku. Jednostka o długości prawie 400 jest w dziewiczym rejsie.

 • Ile zarabia król?

  Osiem państw europejskich funkcjonuje jako monarchia konstytucyjna. W przeciwieństwie do pozostałych krajów, rolę prezydenta sprawuje w nich panujący król lub królowa. Z racji piastowanego stanowiska, monarcha pobiera wynagrodzenie z budżetu państwa. Oprócz wydatków związanych z pełnieniem funkcji reprezentacyjnej, płace królewskie mają służyć pokryciu kosztów utrzymania dworu. Z tego powodu są...

 • Odnawialne źródła energii w twoim domu - co i za ile?

  Współcześnie na całym świecie, jak również w Polsce, odnawialne źródła energii są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Zielona energia to ekologia i ekonomia w jednym.