• Informacje na temat:

  ile jest panstw na świecie

Artykuły na temat: ile jest panstw na świecie
 • Ile powinni zarabiać górnicy?

  PGG zatrudnia 43 tys. osób, a tworzy ją 8 kopalń, powstałych przez łączenie innych kopalń, które były nieefektywne i znalazły się w tarapatach finansowych, zwłaszcza, gdy cena węgla na świecie zaczęła szybko spadać. Ostatnio ceny węgla rosły, a górnicy z PGG w kwietniu wywalczyli sobie podwyżki wynagrodzeń i przywrócenie wypłat "czternastki". Jednak PGG jest bardzo zadłużona, nie będzie już...

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • Ile pracy dziecięcych rąk tkwi w niemieckich samochodach?

  ...kroki prowadzące do tego, "by nie tolerować dłużej tej sytuacji nie do zniesienia". Dokonujące się obecnie zmiany na rynkach pracy prowadzą do ogromnej niepewności na całym świecie. - Ale jedno jest pewne: nie chcemy dłużej żadnych pracujących dzieci i żadnego nowoczesnego niewolnictwa - podkreślił szef MOP. Według szacunków ekspertów co dziesiąte dziecko na świecie jest zmuszane do pracy...

 • Europejski Bank Centralny będzie, jak już wiemy od wczorajszego popołudnia, intensywnie kreować pieniądz. Formalnie rzecz będzie się oczywiście odbywać nie przez druk milionów banknotów (i np. ich rozdawanie...), ale poprzez skup obligacji państw krajów Strefy Euro. Będzie na to szło 60 mld EUR miesięcznie, aż do września roku 2016. Ogółem więc creatio ex nihilo w wykonaniu Mario Draghiego opiewać będzie na 1140 mld EUR.

 • Kosztowne gwiazdy Telewizji Polskiej. Wiemy, ile zarabiają dziennikarze TVP

  ...w TVP Info m.in. "Gościa poranka" i "Forum" - jest to ok. 30 tys. zł miesięcznie. Wysokość honorarium jest ustalana co miesiąc, zależnie od liczby wydań audycji. W aneksie do umowy o pracę(...) zasadniczą dało 34 tys. zł. Trochę mniej, bo około 24 tys. zł netto miesięcznie, telewizja publiczna przeznacza dla Michała Rachonia, który jest w jej kanale informacyjnym gospodarzem programów "Minęła...

 • Ile polskości jest w naszej wódce?

  Żubrówka, Wyborowa czy Pan Tadeusz - żadna z tych marek wódek nie jest polska. Jeden z naszych najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych w świecie towarów eksportowych w dużej części produkują zagraniczne koncerny. Czy polscy producenci są już bez szans?

 • Ile kosztuje smutek pracowników, czyli depresja w polskich firmach

  Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia w 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na globie. Już dziś na całym świecie cierpi na nią ponad 350 mln ludzi, w tym aż 1,5 mln Polaków. To nie tylko ogromny problem społeczny, ale również gospodarczy.

 • Bezrobocie na świecie wśród osób młodych i dojrzałych osiągnęło dramatyczne rozmiary i wymaga poczucia sprawiedliwości, a także odpowiedzialności - powiedział papież Franciszek podczas spotkania w sobotę z watykańską fundacją Centesimus Annus - Pro Pontefice.

 • Wynagrodzenia nauczycieli w Polsce i na świecie

  Jak pokazuje tabela 1. wysokość wynagrodzenia zasadniczego nie zmieniła się od 2012 roku i uzależniona jest od stopnia awansu zawodowego oraz od poziomu wykształcenia. Najwyższe wynagrodzenie podstawowe otrzymują nauczyciele dyplomowani z tytułem zawodowym magistra i z przygotowaniem pedagogicznym - 3109 zł brutto. O ile wynagrodzenie zasadnicze jest stałe, o tyle wysokość części zmiennej jest...

 • Komu i ile winna jest Grecja?

  Trzeba rozróżnić zadłużenie greckiego rządu (zaciągnięte zarówno u własnych obywateli jak i za granicą) od zadłużenia zagranicznego Grecji (czyli długi zaciągnięte przez grecki rząd, bank centralny,firmy i obywateli za granicą).