• Informacje na temat:

  ile jest samobójstw w polsce

Artykuły na temat: ile jest samobójstw w polsce
 • ​Samobójstwo jako najpoważniejszy skutek bezrobocia

  W 2004 roku stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 19 proc. Zanotowano wówczas 4,9 tys. samobójstw. W kolejnych latach odsetek bezrobotnych stopniowo spadał, aż do 2008 roku. Liczba zamachów samobójczych również się zmniejszyła. Wyjątkiem jest tutaj wspomniany rok 2008, gdzie pomimo spadku bezrobocia liczba samobójstw była wyższa niż w roku poprzednim (4 tys. w 2008 roku wobec 3,5 tys. w 2007 roku).

 • Jak być szczęśliwym w kiepskiej pracy

  ...nie jest możliwe przy aktualnym stanie gospodarki. Rubin uważa, że zawsze należy zadawać sobie pytanie "Jak mogę być szczęśliwszy?". Ponadto, jak mówi Rubin, poczucie kontrolowania własnego życia zależy od tego, w jakim stopniu jesteś zadowolony ze swojej pracy i czy pracujesz w "atmosferze wzrostu". Jeśli czujesz, że szef cię wspiera, docenia i dba o ciebie, a firma pomaga ci rozwijać się...

 • Śmiercionośna praca

  Zgodnie z szacunkami Międzynarodowej Organizacji Pracy (International Labour Organization), średnio co 15 sekund praca zabija jedną osobę. Każdego roku na świecie w wyniku wypadków ginie 321 000 pracowników, a ponad 2 000 000 umiera z powodu chorób zawodowych. Wbrew powszechnej opinii, problem ten nie dotyka tylko krajów ubogich, w których praca często wykonywana jest w ciężkich warunkach...

 • Zawód szpieg

  Obecna recesja sprzyja wywiadowniom gospodarczym. I choć świat biznesu jednym głosem mówi, że szpiegostwo gospodarcze jest nieetyczne, informacje na temat działań konkurencji są najcenniejszą zdobyczą.

 • Polska staje się demograficzną pustynią

  Spróbujmy sobie wyobrazić, jak się będzie żyło w naszych miasteczkach i wsiach, jeśli w tym tempie co obecnie będzie ubywać ludzi. Samorządów nie będzie stać na utrzymanie infrastruktury, by choćby odśnieżać drogi, więc karetka pogotowia nie dojedzie - mówi w wywiadzie prof. Romuald Jończy.

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 22): Sektor bankowy dziś: Instytucje publicznego zaufania, czy bezwzględny okupant?

  W odcinku 6. opisywałem mój spór sądowy z bankiem, jednym z największych w Polsce. W mowie końcowej przedstawiłem w sądzie bardzo mocną tezę i zarazem zarzut do naszych elit, sprawujących władzę - przyznaliśmy bankom uprawnienia okupanta.

 • Byli szefowie kopalni Bogdanka (LWB) są już prawomocnie uniewinnieni od zarzutów przyjmowania wysokich łapówek przy zawieraniu kontraktów na sprzęt i usługi w górnictwie od przedstawicieli firmy Voest-Alpine Technika Górnicza i Tunelowa. Jednym z oskarżonych był wieloletni prezes Bogdanki Stanisław S.

 • Nie demonizujmy sprawy frankowiczów

  Banki, wspierane przez KNF, wykorzystują sprawę frankowiczów dla podgrzewania atmosfery w nadziei, że uda się przenieść ryzyko kursowe i ryzyko złych kredytów na finanse publiczne i ogół klientów - twierdzi prof. Grażyna Ancyparowicz.

 • Unia to dobra koncepcja, a tak fatalne wykonanie!

  Unia Europejska to dobra koncepcja, jednak jej struktura pozostawia wiele do życzenia. Została utworzona jako "ponadnarodowa organizacja, dzięki której wojna stałaby się pojęciem niewyobrażalnym i praktycznie niewykonalnym, a demokracja zostałaby wzmocniona". Trafna definicja narodu to "granice, język, kultura".

 • Gdzie jest najlepsza służba zdrowia?

  Obiektywną odpowiedź na tytułowe pytanie spróbowałem znaleźć w najnowszych statystykach OECD. Przy okazji tych poszukiwań natrafiłem na szereg interesujących faktów, które także warto przedstawić.