• Informacje na temat:

  ile jest stacji benzynowych w polsce

Artykuły na temat: ile jest stacji benzynowych w polsce
 • Prof. E. Mączyńska: Dodatkowy dzień wolny od pracy nie musi być problemem dla gospodarki

  Ustanowienie 12 listopada dniem wolnym od pracy w większości firm i instytucji spotkało się z krytyką części ekonomistów, którzy wyliczyli, ile polska gospodarka poniesie w związku z tym strat(...) skutki ekonomiczne. Problemem jest natomiast fakt, że przedsiębiorcy nie mieli czasu na przygotowanie się do takiej zmiany.

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją...

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  ...dochodziło do strajków i blokowania przez kierowców stacji benzynowych, ale rząd nie wycofał nowego prawa. Zawód kierowców samochodów ciężarowych był w Grecji wyjątkowo reglamentowany. Aby zostać kierowcą(...) zawodów w Polsce jest bardziej ograniczony niż w innych krajach jest jednak mocno wątpliwe. Co najmniej z trzech powodów: Po pierwsze: Każdy kraj ma własną listę zawodów. Polska lista jest dłuższa niż...

 • Wraz ze zbliżaniem się sezonu grzewczego ceny oleju napędowego wystrzeliły w górę. A to może być dopiero początek podwyżek. Kiedy ceny paliw rosną, ON drożeje najszybciej, ale tanieje najwolniej.

 • Australia dla każdego

  Choć Antypody wydają nam się tak odległe, że wręcz nieosiągalne, to jednak podróż na drugą półkulę jest całkiem realna. Wystarczy wiza studencka, o którą jest dość łatwo, a do tego uprawnia do podejmowania pracy.

 • PKN Orlen rusza ze stacjami ładowania

  Pierwsza ładowarka na stacji ORLEN została zlokalizowana w Siewierzu, przy trasie Katowice-Warszawa. Tym samym koncern rozpoczął etap montażu stacji ładowania w ramach projektu inwestycyjnego, który do końca 2019 roku przewiduje powstanie 50 punktów. Do końca grudnia ładowanie jest bezpłatne.

 • Czym Szkocja zaskoczy?

  ...wszystko wygląda tak samo jak u nas. Ale jest pewien haczyk. O ile drzwi otwiera się normalnie, o tyle jak chcesz wyjść, to już tak prosto nie jest. Żeby zamknąć z zewnątrz mieszkanie, musisz zamknąć(...), łatwiej przygotować się do przeprowadzki tak, by przebiegała ona - o ile to możliwe - bezstresowo. I jeszcze jedno. W Szkocji alkohol sprzedawany jest tylko do 22.00. Później, nawet w całodobowym...

 • Powstają nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

  Udział samochodów z silnikiem elektrycznym w Polsce wynosi jedynie 0,2 proc. Do 2025 roku po polskich drogach ma już jednak jeździć milion pojazdów elektrycznych. Problemem w rozwoju elektromobilności jest jednak brak infrastruktury i utrudniony do niej dostęp, zwłaszcza do stacji ładowania pojazdów.

 • Jak korzystać z pieniędzy na koncie

  ...konkretnych stacjach benzynowych, zakup biletów w niektórych liniach lotniczych itp. Inne co miesiąc doliczają premię (np. 50 zł) tylko za to, że twoja pensja wpływa na konto. Ważny jest czas jej(...) z bankomatu (w Polsce czy często także za granicą), płacisz kartą, kupujesz przez internet itp. Zwróć też uwagę, za co (oraz ile) musisz płacić – za prowadzenie konta, przelewy, wydruki bankowe. Masz to...

 • Nie do 400, lecz do 500 zł zostanie obniżony próg kradzieży. Rozczarowani są nie tylko sklepikarze. Również branża naftowa, zmagająca się z plagą kradzieży paliw ze stacji.