• Informacje na temat:

  ile jest urzędów skarbowych w polsce

Artykuły na temat: ile jest urzędów skarbowych w polsce
 • Zmiana przepisów skarbowych w Holandii - rozliczenie już nie takie proste

  .... Ważne jest, aby sprawdzić, czy firma jest w stanie załatwić za wnioskodawcę wszystkie formalności - łącznie z pomocą przy rozliczeniu w Polsce, uwzględniając m.in ulgę abolicyjną. 4. Ile trwa cały(...) w holenderskich urzędach skarbowych, lub w specjalnych sekcjach przeznaczonych dla emigrantów na stronach internetowych urzędów. Co roku, na przełomie lutego i marca, Belastingdienst udostępnia na swojej...

 • Wrażliwe dane biznesowe przedsiębiorstw w rękach Krajowej Administracji Skarbowej

  Już od 1 września 2017 r. w rękach Krajowej Administracji Skarbowej znajdą się dane wrażliwe tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Obowiązek raportowania wyciągów bankowych w Jednolitych Plikach Kontrolnych - strukturze Wyciągi Bankowe (JPK_WB), będzie w myśl projektu nowelizacji ordynacji podatkowej dotyczył dużych, średnich i małych przedsiębiorstw.

 • Ile mundialowych piłek kupisz za średnią pensję?

  Piłka Brazuka Final, używana podczas Mundialu warta jest aż jedną czwartą średniej wypłaty w Polsce.

 • Izby skarbowe będą się specjalizować w interpretacjach

  Ministerstwo Finansów chce, aby izby skarbowe, mające prawo do wydawania interpretacji podatkowych, specjalizowały się w wykładniach dotyczących poszczególnych podatków. I dlatego od 1 lipca 2015 r. resort finansów zamierza m.in. odebrać Izbie Skarbowej w Łodzi prawo do interpretacji dotyczących podatku od osób prawnych - wynika z analizy Tax Care.

 • Trzeba zgłosić to do urzędu

  ...w Polsce i czy nie posiada już NIP. Co w sytuacji gdy cudzoziemiec ma już polski NIP? - Wtedy pracodawca nie ma już obowiązku rejestracji, a w rozliczeniach pracownika używa nadanego mu już(...) pracodawcy jest pobieranie podatków osobistych od pensji wypłacanej pracownikom. Ale zanim dojdzie do rozliczeń z fiskusem, pracownik musi zostać zarejestrowany dla celów podatkowych. - Owszem. Każdy...

 • Mączyńska: Polska wymaga nowych podatków!

  Jeżeli oczekujemy od państwa dobrej edukacji, wysokiej jakości systemu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa itd., to na to muszą być pieniądze mówi PAP prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

 • Ile zarabia armia urzędników fiskusa?

  Pracownicy izb i urzędów skarbowych oraz kontroli skarbowej zaliczają się do korpusu służby cywilnej. Poza nimi zaliczają się do niej osoby zajmujące stanowiska urzędnicze m.in. w ministerstwach, urzędach statystycznych, kuratoriach oświaty czy też urzędach wojewódzkich i centralnych. Ile zarabiają osoby zatrudnione w "skarbówce"?

 • Witold Modzelewski: Przykład "inwestycji legislacyjnej". Ile na tym stracili uczciwi podatnicy?

  Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przez poprzednie dziesięć lat okradziono faktycznie nas na kwotę porównywalną z bezpośrednimi stratami wojennymi w czasie okupacji niemieckiej (tej drugiej - lata 1939 -1945) w dodatku naszymi rękami, a dokładnie polskiego prawodawcy, wystarczy dokładnie czytać stanowione w tym czasie przepisy podatkowe.

 • Ile oddać fiskusowi?

  Jak obliczyć zaliczkę? To wcale nie jest trudne. Pamiętaj tylko, że od 1 styczna tego roku zmieniły się przepisy odnośnie zasad obliczania wysokości podatku od zagranicznych dochodów, jaki należny jest polskiemu fiskusowi. Do ubiegłego roku, jeśli pracowałeś za granicą i musiałeś rozliczyć się w kraju, mogłeś od zarobionych tam pieniędzy (i już opdatkowanych) odliczyć maksymalnie 30 diet...

 • Poczta Polska przejmuje urzędowe przesyłki. Koniec przetargów na dostarczanie korespondencji z sądów i prokuratur

  Koniec z przetargami na dostarczanie korespondencji z sądów, prokuratur czy urzędów. Rząd przygotowuje zmianę przepisów, która ma ustawowo oddać te usługi w ręce Poczty Polskiej.