• Informacje na temat:

  ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego

Artykuły na temat: ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego
 • Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

  Domy keramzytowe to innowacyjny trend w budownictwie. Wielu ekspertów wypowiada się pozytywnie na temat technologii budowy i właściwości takiego budynku. Niewiele osób wie jednak, jakie są faktyczne koszty budowy takiego domu. Internet również milczy na ten temat. Zapoznajmy się więc z szacunkowym oraz najważniejszymi etapami inwestycji.

 • Ile kosztuje budowa domu - od stanu surowego do deweloperskiego

  Dom w stanie surowym zamkniętym nie nadaje się do zamieszkania, brakuje instalacji elektrycznych i hydraulicznych, posadzek, tynków, elewacji zewnętrznej i ogrzewania oraz klasycznego wykończenia pod klucz. Kalkulatory Budowlane policzyły, jaki będzie koszt tych prac.

 • Ile kosztuje ocieplenie użytkowego poddasza?

  Każde poddasze użytkowe powinno być odpowiednio zabezpieczone przed wpływem zmiennych temperatur. Ocieplenie wykonujemy przeważnie z wełny mineralnej, którą montujemy na suficie, ściankach kolankowych oraz na fragmentach połaci dachowej. Na koszt tego przedsięwzięcia wpływa stopień skomplikowania połaci, stawka robocizny, cena materiałów oraz całkowita powierzchnia do ocieplenia. Poniżej zaprezentujemy przykładowy cennik i wskażemy najważniejsze aspekty ocieplenia tego typu pomieszczeń...

 • Budowa domu w 2015 roku coraz droższa?

  W nowym sezonie budowlanym więcej zapłacimy za budowę domu. Jak obliczyły Kalkulatory Budowlane, w 2015 roku budowa domu będzie nas kosztowała o ponad 1 proc. więcej niż w II połowie 2014. Warto zauważyć, że znaczące wzrosty cen zanotowano tylko przy niektórych produktach i usługach, większość cen pozostawała na stabilnym poziomie. Modelowy dom podrożał o niecałe 4000 zł.

 • Budowa domu kosztuje tyle, co mieszkanie w Warszawie

  Ponad 360 tysięcy złotych - tyle, jak wyliczył Lion's Bank, przeciętnie trzeba wydać na budowę domu jednorodzinnego w Polsce. Całkowity koszt budowy zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości domu, a także zastosowanych technologii i użytych materiałów.

 • Ile kosztuje wybudowanie domu? (cz. II)

  Budowa domu w Polsce trwa kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto zastanowić się nad kosztami inwestycji i naszymi możliwościami finansowymi. Najbardziej popularne są domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni około 120-160 mkw. Przyjrzyjmy się kosztom budowy takiego domu w oparciu o kosztorys stworzony

 • Koszty i korzyści z budowy domu energooszczędnego

  Najprościej rzecz ujmując, dom energooszczędny to taki budynek, który będzie miał jak najniższe zapotrzebowanie na energię. Czyli w praktyce koszt jego utrzymania okaże się być znacznie mniejszy, aniżeli w przypadku domów tradycyjnych.

 • Ile kosztuje wybudowanie domu? (cz. I)

  Budowa domu w Polsce trwa przeciętnie kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto więc solidnie się przygotować, zastanowić się nad(...) takiego domu w oparciu o kosztorys stworzony w serwisie Kalkulatory Budowlane. Nasz modelowy dom będzie miał powierzchnię 160 mkw. - parter i piętro po 80 mkw. i będzie budowany w województwie dolnośląskim.

 • Ile kosztuje budowa taniego domu z poddaszem użytkowym?

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat zanotowano bardzo duże wzrosty cen mieszkań. Zakup trzy- lub czteropokojowego mieszkania w dużym mieście jest kosztem przekraczającym pół miliona złotych. Za podobne pieniądze można też wybudować dom w niedużej odległości od miasta. Serwis Kalkulatory Budowlane obliczył, ile może kosztować budowa niewielkiego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 130 m kw

 • Domy pasywne - oszczędność czy strata pieniędzy?

  Podczas wyboru projektu domu zwracamy uwagę na walory wizualne, funkcjonalność oraz energooszczędność. W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie domami pasywnymi, które powoli rewolucjonizują budownictwo zachodniej Europy. W naszym kraju nadal jest to mało znana nowość, którą często mylimy z domami energooszczędnymi. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, ile tak naprawdę