• Informacje na temat:

  ile kosztuje euro

Artykuły na temat: ile kosztuje euro
 • ...internet. 2. Jeżeli chcemy przesłać pieniądze do jednego z państw Unii Europejskiej lub do Szwajcarii, Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, najlepiej jest skorzystać z przelewu SEPA. 3. Do(...) zależy od przelewanej kwoty. Trzeba pamiętać, że jedyną walutą, jaką możemy wysłać tym przelewem, jest euro. 4. Jeżeli chcemy przelać pieniądze do dowolnego kraju i w obowiązującej w nim walucie (np. do...

 • Studenci w RFN. Ile kosztuje życie

  Czynsz, jedzenie, ubranie, książki - każdy student ma wydatki, ale rzadko własne dochody. Ile pieniędzy student w RFN potrzebuje na życie?

 • Ile kosztuje smutek pracowników, czyli depresja w polskich firmach

  ...- statystycznie o 5,6 godzin tygodniowo w porównaniu z pracownikami zdrowymi. Są to różnice, które trudno zauważyć, a które według Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy generują rocznie straty na rynku pracy w Europie w wysokości 616 milionów euro, czyli w przeliczeniu ponad 2,7 mld złotych. Lepiej zapobiegać niż leczyć Będące znakiem naszych czasów przewlekły stres i zaburzenia rytmów...

 • Ile kosztuje rumak z importu? 

Atrakcyjny koński rynek

  Polski rynek sprzedaży koni jest relatywnie płytszy niż w krajach Europy Zachodniej i mimo jego postępującego rozwoju, wciąż wielu nabywców, szczególnie zawodowych jeźdźców sportowych, decyduje się na zakup wierzchowca za granicą. Na co warto zwrócić uwagę przy takiej transakcji i jak oszczędzić?

 • Ile kosztuje praca tymczasowa?

  Wyjeżdżając do pracy sezonowej możemy zarobić nawet kilka tysięcy euro miesięcznie. Bywa jednak, że obliczając nasze przyszłe zarobki, zapominamy o kosztach zakwaterowania, wyżywienia itd. Ile pochłaniają te koszty przy pracy tymczasowej w różnych europejskich krajach?

 • Euro najniżej od prawie 4 lat

  We wtorek rano złoty kontynuuje umocnienie do euro, testując najniższe poziomy od prawie 4 lat. Jednocześnie stabilizuje się on do szwajcarskiego franka i amerykańskiego dolara. Jeżeli dane z Niemiec nie zmienią układu sił, to tak zakończy się dzień na polskim rynku walutowym.

 • Praca: Ile kosztuje utrzymanie w Niemczech?

  ...własnym autem. Mieszkańcy większych miast korzystają ze środków komunikacji publicznej. W Berlinie miesięczny bilet (na strefy A i B) kosztuje 50,8 euro (209 zł), w Monachium na obszar trzech "ringów(...) takiego jednopokojowego lokalu kosztuje od 480 do nawet 700 euro (2-2,9 tys. zł) w centralnych dzielnicach. W stolicy kraju płaci się ok. 450-600 euro (1,8-2,5 tys. zł). - Za wynajem 65m2 płacimy z mężem...

 • Złoty tonie. Euro kosztuje już 4,40 zł, frank najdroższy od roku

  Lipiec rozpoczął się dla polskiej waluty fatalnie. Notowania EUR/PLN przebiły wartość 4,40. Złoty nie radzi sobie również w parach z innymi głównymi walutami. Kurs dolara wzrósł do 3,78 PLN, za franka zapłacimy najwięcej od lipca ubiegłego roku, a funt znajduje się coraz bliżej 5 PLN - mówi analityk walutowy Ekantor.pl, Katarzyna Orawczak.

 • Bauer może potrącić do 450 euro

  Od 1 stycznia obowiązuje w Niemczech godzinowa stawka minimalna 8,50 euro, ale w branży rolniczej (oraz w gastronomii i turystyce) przejściowo płaci się nieco mniej: 7,40 euro/h (w landach zachodnich), 7,20 euro/h (w landach wschodnich).

 • Ile litrów benzyny może kupić Polak, a ile Amerykanin?

  W Polsce litr PB 95 kosztował w październiku 2014 roku średnio 1,26 euro. Średnia cena takiego paliwa w USA wynosiła, po przeliczeniu, 0,66 euro. Jednak liczy się nie tylko kwota, jaką wyłożyć trzeba na zakup litra benzyny. Warto zobaczyć, ile litrów paliwa może kupić mieszkaniec danego kraju za miesięczną pensję.