• Informacje na temat:

  ile kosztuje m3 gazu ziemnego

Artykuły na temat: ile kosztuje m3 gazu ziemnego
 • ...kontrolować wykonanie przepisów i ukarać za ich łamanie. Wszystko to budzi duże emocje. No bo ile mogą kosztować takie zmiany? Teraz szacunkowy koszt ogrzania drewnem domu o powierzchni 80 metrów wynosi ok...

 • Ile kosztuje wybudowanie domu? (cz. I)

  Budowa domu w Polsce trwa przeciętnie kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto więc solidnie się przygotować, zastanowić się nad kosztami inwestycji i naszymi możliwościami finansowymi. Najbardziej popularne są domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni około 120-160 mkw. Przyjrzyjmy się więc kosztom budowy

 • Ceny gazu: Nowe taryfy dla klientów indywidualnych i firm

  Od 1 września gaz będzie tańszy. Spadające ceny surowców i niższe kursy na Towarowej Giełdzie Energii pozwoliły obniżyć taryfy spółki PGNiG Obrót Detaliczny dla klientów indywidualnych i biznesowych, o 6,5 proc dla gazu ziemnego wysokometanowego oraz o 2,5 proc. dla gazu zaazotowanego.

 • Ile płaci się za prąd i gaz w Unii Europejskiej?

  Ceny energii elektrycznej w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej w 2017 r. były najwyższe w Belgii, gdzie sięgały średnio 28 eurocentów za kilowatogodzinę, a najniższe w Bułgarii, gdzie wyniosły średnio 10 eurocentów. W Polsce było to ok. 15 eurocentów. W zdecydowanej większości krajów mieściły się w granicach od 10 do 20 eurocentów za kilowatogodzinę.

 • Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Ale jeszcze nie teraz

  Trzeba się modlić o łagodną zimę. Mróz, tak samo jak rosyjska groźba przykręcenia kurka z błękitnym paliwem, to dziś największy problem dla sprawnego funkcjonowania polskiego systemu gazowego. Jeśli temperatura mocno spadnie i taka pogoda utrzyma się przez kilka tygodni lub jeśli Moskwa zdecyduje się ograniczyć przesył na Zachód - kryzys murowany.

 • Gdzie są granice wzrostu świata paliw kopalnych

  Dlaczego "rewolucja łupkowa" stała się tak głośna? Przez kilka ostatnich pokoleń świat doświadczył bezprecedensowego wzrostu gospodarczego, zasilanego energią z tanich i łatwo dostępnych paliw kopalnych. W USA są one łagodzone przez zasadę, zgodnie z którą właściciel gruntu jest też właścicielem praw do leżących pod nim złóż. W Polsce i Europie właściciel gruntu nie ma żadnych korzyścI.

 • Klucz do gazowej niepodległości

  Dywersyfikowanie źródeł gazu jest jednym z rządowych priorytetów. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo energetyczne. Także o uczciwe ceny.

 • Czy warto inwestować w drogą, domową instalację grzewczą mając nadzieję na to, że inwestycja szybko się zwróci? Czy może lepiej zaoszczędzić na instalacji i płacić więcej za ogrzewanie?

 • Ceny ropy na światowych rynkach są najniższe od blisko półtora roku. A olej napędowy na polskich stacjach wciąż drogi.

 • Nowy obowiązek dla dużych firm. Do 30 września muszą przeprowadzić audyt energetyczny

  Zgodnie z nowymi przepisami duże firmy muszą do końca września przeprowadzić audyt energetyczny. Wbrew pozorom nie zostało dużo czasu - przestrzegają eksperci, gdyż przy średniej komplikacji taki audyt może trwać ok. 3-4 miesięcy. Za niedopełnienie tego obowiązku firmom grożą kary w wysokości nawet 5 proc. rocznych obrotów. Przeprowadzenie audytu nie tylko musi być kolejnym obowiązkiem, lecz także może być dużą korzyścią.