• Informacje na temat:

  ile kosztuje opłata rtv

Artykuły na temat: ile kosztuje opłata rtv
 • Abonament rtv ma zastąpić powszechna opłata na media publiczne. Ta praktyka nie wszystkim się spodoba, choć sprawdza się w kilku krajach Europy.

 • ...opłaty za abonament RTV jesteś zobowiązana tylko wtedy, gdy posiadasz telewizor. Opłata ta wynosi 22,70 zł miesięcznie (czyli tyle samo, co w zeszłym roku). Jest stała bez względu na to, czy w twoim(...) abonamentu za telewizor – nie ma znaczenia, ile odbiorników radiowych posiadasz. Abonament radiowy płacony raz na dwa miesiące kosztuje 13,60 zł, raz na trzy miesiące – 20,15 zł, raz na pół roku...

 • Kołodziejski dla "Dziennika Gazety Prawnej": Kurski dostarcza ofertę misyjną telewizji

  - Nie wybieramy prezesa TVP, ale nadal kontrolujemy spółkę. Dzięki nowelizacji ustawy medialnej będziemy mogli powiedzieć: ta złotówka nie poszła na pyskówkę - uważa Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT. Kierował też urzędem w latach 2007-2010.

 • Składka audiowizualna to podatek

  Resort kultury zasypały protesty wskazujące na absurdy wynikające z nowego modelu finansowania telewizji publicznej.

 • Zarządzanie najmem - wygoda dla inwestora

  Kupowanie mieszkań pod wynajem od lat należy do najpopularniejszych form inwestowania kapitału w Polsce. Właściciel kilku takich mieszkań może liczyć na spory zysk, ale przy ich wynajmowaniu czeka go też mnóstwo pracy. Jak jej sobie oszczędzić? Inwestując w usługę zarządzania najmem.

 • Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom seniorów i oferują im dedykowane rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Osoby starsze zakładając konto mogą liczyć na szereg profitów: rabaty w aptekach i innych sklepach, bezpłatne ubezpieczenie medyczne oraz zwrot pieniędzy za kupno farmaceutyków.

 • Konto dla ucznia czyli lekcja finansów osobistych

  Początek roku szkolnego może być dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Oprócz wygody i bezpieczeństwa będzie miało ono szansę nauczyć się czegoś nowego.

 • TVP - misja niemożliwa?

  Czy polskiej telewizji publicznej nie jest przypadkiem za dobrze? - pytają prywatni nadawcy tv oraz telewidzowie, zobligowani do płacenia abonamentu. Na co idą pieniądze, które w postaci abonamentu płacimy na TVP i Polskie Radio? Być może wkrótce się dowiemy, bowiem publiczne media będą musiały rozliczać się z wydawania tych pieniędzy.