• Informacje na temat:

  ile kosztuje paszport

Artykuły na temat: ile kosztuje paszport
 • Za paszport dziecka do 13. roku życia zapłacimy – po uwzględnieniu 50-proc. ulgi – 30 zł. Aby uzyskać tę zniżkę, trzeba okazać w urzędzie paszportowym...

 • Jak zostać rezydentem na Wyspach?

  Po pięciu latach legalnego pobytu i pracy w Zjednoczonym Królestwie, każdy Polak może wystąpić o tytuł stałego rezydenta (permanent residence). Dla niektórych może to być pierwszy krok do uzyskania brytyjskiego obywatelstwa. Można o nie wystąpić 12 miesięcy po tym, jak uzyskało się rezydenturę.

 • Paszport czy dowód dla dziecka?

  Do podróżowania po krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii wystarczy dowód. Jest łatwiejszy do wyrobienia niż paszport,...

 • Recepta na kilka milionów złotych. Zobacz, jak lekarze wyłudzają pieniądze z NFZ

  Jedni lekarze się mylą, inni z premedytacją przepisują drogie medykamenty nieistniejącym pacjentom. Narodowy Fundusz Zdrowia wykrył błędy opiewające na kilka milionów złotych.

 • Jak zostać poddanym Królowej

  Z tygodnia na tydzień rośnie zainteresowanie brytyjskim obywatelstwem (British citizenship). Imigranci z krajów Unii Europejskiej - niepewni swojej przyszłości po czerwcowym referendum - składają wnioski o angielski paszport.

 • Pracownicze Programy Kapitałowe na start

  Od początku 2019 r. program ma obowiązywać przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 osób, a małe firmy i jednostki sektora finansów publicznych dopiero od połowy 2020 r. Rząd obiecuje emerytury wyższe średnio o 1000 złotych lub blisko 3000 złotych. Niestety nikt nam nie zagwarantuje, że jakiś czas kolejny rząd zabierze nam te pieniądze.

 • Rabat dla osób 60+ Każdy, kto skończył 60 lat, może liczyć na zniżkę w wysokości 30 proc. na bilety w pociągach PKP InterCity. Zarówno w 1., jak i 2. klasie. W pociągu wystarczy wylegitymować się dowolnym dokumentem ze zdjęciem, np. dowodem osobistym, paszportem lub prawem jazdy.

 • Gorączka bursztynu pod Howerlą

  Nowy szlak bursztynowy ma swoje źródła na zachodniej Ukrainie i biegnie przez Polskę prosto do Chin. Nic zdrożnego w gigantycznym przedsięwzięciu pewnie by nie było, gdyby nie fakt, że 100 proc. obrotów "słowiańskim złotem" odbywa się tam poza prawem.

 • ...– odpowiedziała siostrzenica. – Och, to już pewnie będę musiała sama pójść to załatwić. Nie wiesz, ile kosztuje taka rejestracja? – dopytywała Sylwia. Siostrzenica poinformowała ją, że cała operacja(...). Musi tylko ciocia pójść do najbliższego punktu obsługi operatora komórkowego z dowodem osobistym albo paszportem. Tam trzeba wypełnić formularz, czyli podać imię, nazwisko, numer PESEL i numer oraz serię...

 • Wybierasz się na Euro 2012, musisz to wiedzieć!

  121 dni pozostało do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Jak przekroczyć granicę? Ile kosztuje bilet w metrze? O zasadach podróżowania po Polsce i Ukrainie przypominają instytucje chroniące konsumentów w obu krajach. To kolejna odsłona porad dla kibiców.