• Informacje na temat:

  ile kosztuje wybudowanie domu

Artykuły na temat: ile kosztuje wybudowanie domu
 • ...nieruchomości). W wydziale geodezji należy sprawdzić, jaki rodzaj gruntu występuje na działce i jaki jest poziom wód gruntowych. Można też zlecić geologowi badanie gruntu – zazwyczaj kosztuje ono kilkaset(...) z niej np. jak budynek powinien być usytuowany na działce, ile może mieć kondygnacji, jaki powinien być dach i kąt jego nachylenia czy kolor elewacji. Bardzo ważnym elementem jest sprawdzenie stanu...

 • Ile kosztuje wybudowanie domu? (cz. II)

  Budowa domu w Polsce trwa kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto zastanowić się nad kosztami inwestycji i naszymi możliwościami finansowymi. Najbardziej popularne są domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni około 120-160 mkw. Przyjrzyjmy się kosztom budowy takiego domu w oparciu o kosztorys stworzony

 • Podział majątku przy rozwodzie

  ...kupowane były materiały budowlane. Ile to kosztuje? Podział majątku przez sąd jest najkorzystniejszy finansowo, jeśli byli małżonkowie są zgodni co do rozliczeń (do wniosku(...) więc sporu o majątek w czasie rozwodu – aby zbytnio nie przeciągać sprawy. W wyroku rozwodowym jest jednak informacja, jak byli małżonkowie mają korzystać ze wspólnego domu czy mieszkania – to...

 • Ile kosztuje wybudowanie domu? (cz. I)

  Budowa domu w Polsce trwa przeciętnie kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto więc solidnie się przygotować, zastanowić się nad(...) takiego domu w oparciu o kosztorys stworzony w serwisie Kalkulatory Budowlane. Nasz modelowy dom będzie miał powierzchnię 160 mkw. - parter i piętro po 80 mkw. i będzie budowany w województwie dolnośląskim.

 • Domki holenderskie - alternatywa dla domów tradycyjnych?

  Wakacje za pasem, a więc czas najwyższy rozejrzeć się za miejscem, w którym chcielibyście je spędzić. Być może ciekawym rozwiązaniem byłby zakup domu na kółkach? Postaramy się wskazać wady i zalety tego rozwiązania oraz powiedzieć, ile kosztuje ta przyjemność.

 • Ile kosztuje budowa taniego domu z poddaszem użytkowym?

  W ciągu ostatnich kilkunastu lat zanotowano bardzo duże wzrosty cen mieszkań. Zakup trzy- lub czteropokojowego mieszkania w dużym mieście jest kosztem przekraczającym pół miliona złotych. Za podobne pieniądze można też wybudować dom w niedużej odległości od miasta. Serwis Kalkulatory Budowlane obliczył, ile może kosztować budowa niewielkiego domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 130 m kw

 • Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

  Domy keramzytowe to innowacyjny trend w budownictwie. Wielu ekspertów wypowiada się pozytywnie na temat technologii budowy i właściwości takiego budynku. Niewiele osób wie jednak, jakie są faktyczne koszty budowy takiego domu. Internet również milczy na ten temat. Zapoznajmy się więc z szacunkowym oraz najważniejszymi etapami inwestycji.

 • Ile kosztuje wykończenie sypialni i garażu?

  W poprzednich częściach obliczyliśmy, jaki będzie koszt budowy domu oraz wykończenia łazienki , kuchni i salonu . To jednak nie koniec wydatków, zostały nam jeszcze trzy sypialnie i garaż. Sprawdźmy więc, jakie będą koszty kompletnego wykończenia i wyposażenia tych pomieszczeń przy wykorzystaniu Kalkulatorów Budowlanych.

 • Lepszy dom parterowy czy piętrowy?

  Budując dom, trzeba podjąć wiele istotnych decyzji. Jedną z ważniejszych jest wybór między domem parterowym i piętrowym. Jakie są zalety oraz wady każdej z tych opcji i która będzie korzystniejsza? Odpowiada serwis Homla.pl.

 • Jak zbudować wiatę na drewno? Ile to kosztuje?

  Wiata na drewno jest bardzo przydatnym elementem przydomowej architektury. To w niej składujemy drewno na opał, który przyda się w sezonie grzewczym. Odpowiednio wykonana zapewni optymalne suszenie opału i pozwoli na uporządkowanie przydomowej przestrzeni. Poniżej omawiamy, jak wygląda samodzielna budowa wiaty.