• Informacje na temat:

  ile ludności jest w polsce

Artykuły na temat: ile ludności jest w polsce
 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  ...można się na początku zatrzymać. Czasem to oni pomagają znaleźć pierwsze zajęcie. Ty wyjeżdżasz, mnie jest gorzej W Polsce dyskusja o emigracji bywa bardzo gorąca. Ale wydaje się, że bynajmniej nie(...) - czego sztandarowym dowodem rewelacyjny wynik wyborczy pierwszego antysystemowca RP Pawła Kukiza. Powodów wkurzenia na emigrację u tych, którzy są w Polsce, jest co najmniej kilka. Rafał skończył...

 • W ciągu najbliższych 30 lat wszystkie spośród 66 największych miast w Polsce odnotują spadek liczby ludności. Populacja Zabrza, Bytomia, Świętochłowic czy Tarnowa może skurczyć się nawet o połowę - wynika z prognoz Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN.

 • Polska wśród krajów o największej zachorowalności na grypę

  ...- W Polsce - w obecnym sezonie grypowym - odnotowano już prawie 3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na grypę - powiedział prof. Adam Antczak. Epidemia uderzy w nasz rynek pracy i wyniki przedsiębiorstw poprzez masowe absencje.

 • Ile mieszkań brakuje w Polsce?

  W Polsce brakuje 2,1 mln lokali. Przyrost liczby gospodarstw domowych spowoduje dodatkowy popyt na 600 tys. mieszkań do 2030 r. Deficyt tanich mieszkań socjalnych dla rodzin o średnich i niskich dochodach wyniósł w 2017 r. nawet 200 tys. lokali. Tak wynika z obliczeń analityków HRE Think Tank, zawartych w raporcie "Ile mieszkań brakuje w Polsce?", dokumencie sporządzonym pod patronatem UN Global

 • Do pracy w Polsce bliżej z Nepalu niż z Szydłowca

  Polska jest jednym z krajów najsilniej przyciągających obcokrajowców do pracy. To bardzo dobrze, ale paradoks polega na tym, że nie przyciąga do niej ... Polaków. Łatwiej jest przyjmować imigrantów, niż aktywizować własnych obywateli.

 • Na Warmii i Mazurach 15 proc. ludności żyje w skrajnej biedzie

  W ubiegłym roku w skrajnym ubóstwie żyło 7,4 proc. Polaków egzystujących w gospodarstwach domowych. To tyle samo ile w roku poprzednim - wynika z danych GUS.

 • Zarobki w Polsce: IT najwyżej opłacaną branżą

  Niezmiennie, na drugim biegunie znaleźli się pracownicy kultury i sztuki oraz usług dla ludności. Tam 50 proc. pracowników zarabiało poniżej 3000 zł. IT nie wszędzie najwyżej cenione W połowie(...) zatrudniony w przemyśle ciężkim zarabiał powyżej 4675 zł. W pozostałych województwach najwyżej opłacanymi branżami była bankowość oraz energetyka i ciepłownictwo. Ile powinieneś zarabiać? Weź udział...

 • Jak wynika z prognozy demograficznej GUS, w ciągu 30 lat w czterech województwach - opolskim, lubuskim, świętokrzyskim i podlaskim - liczba ludności spadnie poniżej miliona. Przy stale zmniejszającej się liczbie ludności za kilkadziesiąt lat może się okazać, że 16 województw to zbyt wiele.

 • Ile wynoszą zarobki w twoim mieście?

  W jakich miastach zarabiano w tym roku najwięcej? Czy Warszawa wciąż jest liderem płacowym? Jak kształtowały się zarobki Polaków w 2009 roku?

 • Czy w Polsce istnieje jeszcze bezrobocie?

  Eurostat podaje, że w Polsce bezrobocie wynosi 4,4 proc. Natomiast według GUS wynosi 6,6 proc. W obu przypadkach są to dane za marzec. Skąd tak duże różnice? I co jest największym problemem polskiego rynku pracy, powodując, że inaczej ten rynek wygląda w bogatszych krajach UE?