• Informacje na temat:

  ile może polak zarobic w niemczech

Artykuły na temat: ile może polak zarobic w niemczech
 • ...południowych landów, które oferują wyższe pensje zarówno Polakom, jak i Niemcom. Od 1 stycznia 2015 w całych Niemczech obowiązuje ustawowe wynagrodzenie minimalne, wynoszące 8,50 euro za godzinę pracy, ale(...) godzinę 7-9 euro, a wyspecjalizowani robotnicy budowlani 10-13 euro. Często otrzymują też dietę – 12-40 euro dziennie. Jeśli planujemy wyjazd do pracy w Niemczech warto zajrzeć na stronę http://job...

 • Raport FOR: Polacy w Wielkiej Brytanii

  Głównym powodem migracji z Polski do Wielkiej Brytanii jest dobrze funkcjonujący brytyjski rynek pracy i wyższe dochody. Bazując na oszacowaniach pracy Sprenger (2013) można obliczyć, że w ostatniej dekadzie różnice w poziomie dochodu były odpowiedzialne za 70 proc. migracji z Polski do Wielkiej Brytanii - przekonują eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju.

 • Polacy wciąż chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę

  Nie ustaje fala wyjazdów Polaków do pracy poza granicami naszego kraju. Najchętniej wybierane są Niemcy i Wlk. Brytania, choć i inne kraje UE są brane pod uwagę przez rodaków planujących wyjazd "na saksy". Dane dotyczące wysokości zarobków pokazują, że w niektórych zawodach wykwalifikowani pracownicy mogą zarobić krocie (np. w Austrii).

 • Zagranica przyciąga jak magnes. Gdzie Polacy mogą płacić niższe podatki?

  Polacy coraz chętniej rejestrują firmy wszędzie tam, gdzie prowadzenie działalności gospodarczej jest prostsze i tańsze. W rzeczywistości nadal mieszkają w Polsce.

 • Zarobki w Europie a rozmiary emigracji Polaków

  Polacy często decydują się na wyjazd do innych krajów Europy. Swoboda przepływu ludzi powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na pracę za granicą. Panuje powszechne przekonanie, że nasi rodacy swoją decyzję motywują chęcią osiągania wyższych zarobków. W niniejszym artykule zaprezentowane zostaną główne kierunki emigracji Polaków zestawione z możliwościami zarabiania.

 • Piramidy rosną pod "czujnym" okiem PiS. Polacy stracili na nich 500 milionów złotych

  Trzeba nazwać rzeczy po imieniu: walka z nielegalnymi schematami inwestycyjnymi to fikcja. W ciągu ostatnich dwóch lat Polacy stracili na nich 500 mln zł.

 • Jak dobrze mieć bogatego sąsiada, czyli dokąd Polacy jadą do pracy

  Gdy Polak decyduje się na pracę za granicą, najczęściej wybiera Niemcy. Z badań CBOS wynika, że nieprzerwanie od 10 lat najwięcej zarobkowych emigrantów z naszego kraju wyjeżdża do bogatszego sąsiada z Zachodu. Szanse na znalezienie lepszej posady istotnie zwiększa znajomość języka.

 • Polska to raj podatkowy. Dla bogatych

  Może się wydawać, że mamy system podatkowy gwarantujący obywatelom sprawiedliwą redystrybucję gospodarczego wzrostu. Nic bardziej mylnego.

 • Stawki za Odrą: Ile zarabiają Polacy?

  Polaków. Dopiero na ich podstawie może stwierdzić, ile faktycznie Niemcy są gotowi zapłacić za naszą pracę. Można nieźle zarobić Naszych rodaków zainteresowanych wyjazdem do Niemiec powinien(...) pomarzyć. Atrakcyjne zarobki czekają też na Polaków starających się o pracę w jednej z niemieckich sieci marketów. Szeregowy pracownik tego marketu może liczyć na stawkę w wysokości 10 euro na godzinę. Osoby...

 • Zarabiałeś za granicą? Też musisz rozliczyć się z fiskusem

  Tylko do 30 kwietnia br. możemy rozliczyć się z fiskusem. Dotyczy to również tych z nas, którzy uzyskali dochody za granicą. Kto jednak powinien otrzymać nasze zeznanie: polski Urząd Skarbowy, czy może raczej niemiecki Finanzamt lub brytyjski Her Majesty Revenue & Customs?