• Informacje na temat:

  ile można dorobić do renty

Artykuły na temat: ile można dorobić do renty
 • GUS ogłosił ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie w II kwartale 20015 r. Od jego wysokości zależy to, ile mogą dorabiać renciści oraz osoby na wcześniejszej...

 • Senior lojalnym ale biednym klientem?

  Gospodarka senioralna może być świetnym biznesem i warto w nią inwestować. Ale czy polscy seniorzy mają za co kupować?

 • ...1. Średnia płaca w pierwszym kwartale 2016 roku wyniosła 4181,49 zł. W związku z tym od 1 czerwca 2016 r. do 31 sierpnia 2016 roku emeryci mogą spokojnie dorobić 2927,04 zł brutto miesięcznie. Jeśli(...), w sytuacji gdy występuje tzw. zbieg podstaw ubezpieczenia, osoby mające ustalone prawo do emerytury lub renty mogą – ale nie muszą – opłacać składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Są one bowiem...

 • Ministerstwa konsultują zmiany w systemie emerytalnym

  PAP dotarła do projektu informacji rządu i rekomendacji po przeglądzie systemu emerytalnego, które przygotował resort rodziny i pracy; zgodnie z rozesłanym do uzgodnień międzyresortowych i opinii strony społecznej oraz Rady Dialogu Społecznego projektem reszta środków z Otwartych Funduszy Emerytalnych miałaby trafić na Fundusz Rezerwy Demograficznej i zostać zapisana na indywidualnych kontach w ZUS.

 • Niestety, nadal wielu rencistów i emerytów nie może utrzymać się ze swoich świadczeń. Rozwiązaniem może być powrót do pracy, by podratować domowy budżet. Sprawdź jednak, czy dodatkowy zarobek nie odbierze Ci renty bądź emerytury.

 • O euro mówi się za mało

  Z dr. Stanisławem Kluzą, członkiem gospodarczego gabinetu cieni Business Centre Club ds. rynków finansowych, rozmawiał Kordian Kuczma.

 • Od lipca pobieram rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy – zaledwie 637,92 zł. Trudno się z tego utrzymać w dużym mieście. Ile mogę dorobić, by nie stracić renty? - pyta Lena z Piły.

 • Szybko skona hipoteka odwrócona

  Bawią mnie do łez zachwyty nad zapowiadaną w mediach rewolucją w dziedzinie kredytów hipotecznych, czyli wprowadzeniem na polski rynek tzw. odwróconej hipoteki. To taki superkredyt, nawet na kilkaset tysięcy złotych, którego nie trzeba będzie spłacać. Czyż nie jest to cudowny, niespełniony (na razie) sen każdego kredytobiorcy?

 • Ile można dorobić do renty i emerytury

  Świadczenia z ZUS-u nie są wysokie... Wiele osób musi szukać dodatkowych źródeł dochodu. Jednak nie wszyscy mogą dorobić, ile chcą! Są ograniczenia. Obowiązek pracującego emeryta i rencisty(...) emerytalnym i renciści, mogą dorobić tylko w granicach limitów ustalonych przez ZUS. Gdy przekroczą te limity, to ZUS redukuje część renty czy emerytury albo w ogóle zawiesza ich wypłatę. Limity dotyczą więc...

 • Gdy otrzymujemy rentę lub wcześniejszą emeryturę, możemy „bezkarnie” dorabiać sobie tylko do określonej...