• Informacje na temat:

  ile można zarobić na akcjach gpw

Artykuły na temat: ile można zarobić na akcjach gpw
 • Ile zarabia szef?

  ....) wzrost uposażeń można było zaobserwować w przypadku wynagrodzeń prezesów niż pozostałych członków zarządu (14 proc.). - Większość spółek objętych badaniem zanotowała w ostatnim roku poprawę wyników, co(...), aktywów i przychodów - w konsekwencji oferują zarządom znacznie wyższe przeciętne wynagrodzenia. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że o ile w przypadku bankowości wysokość wynagrodzeń jest ściśle...

 • Kto zarobi na Pracowniczych Planach Kapitałowych?

  Ile pieniędzy popłynie na rynek kapitałowy dzięki uruchomieniu Pracowniczych Planów Kapitałowych? Czy towarzystwa funduszy inwestycyjnych na tym zarobią? Czy do zarządzania PPK powinny zostać dopuszczone powszechne towarzystwa emerytalne? Czy PFR TFI będzie dominującym graczem na rynku PPK?

 • Giełda wspiera politykę gospodarczą państwa

  GPW, mimo że jest spółką giełdową i działa komercyjnie, cały czas patrzy na możliwości wspierania polityki gospodarczej państwa, bo im większy rozwój gospodarczy tym lepiej dla giełdy - mówi Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • Polscy królowie dywidendy: Rekordzista dostał 780 tys. zł za każdy dzień

  Wypłaty przekraczające 1 mln zł zgarnęło blisko 70 akcjonariuszy giełdowych spółek. A firma Famur wypłaciła prawie dwa razy tyle, ile zarobiła w 2013 r.

 • Dokąd zmierza GPW? Dietl: Planujemy 14 nowych inicjatyw. Do nich może dojść kolejnych osiem

  Musimy się dostosować do tych tendencji, na które inne giełdy zdecydowały się 10 lat temu. Chcemy rozwijać się w wielu kierunkach. Planujemy 14 nowych inicjatyw - kolejnych "silników" dla Grupy Kapitałowej GPW, o których dziś mówimy, ale docelowo ma jeszcze do nich dojść kolejnych osiem - mówi w wywiadzie Marek Dietl, prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

 • Zapowiedź resortu energii powodem spadków spółek Skarbu Państwa na giełdzie - analitycy

  - Zapowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotycząca podwyższania kapitałów spółek Skarbu Państwa i zapłaty z tego tytułu 10 mld zł podatków w najbliższych latach przyczyną spadków kursów spółek energetycznych na GPW - tłumaczą analitycy.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • Inwestowanie nie musi być skomplikowane

  W otwarte fundusze inwestycyjne lokuje swoje pieniądze zaledwie 7 proc. Polaków, co oznacza, że zdecydowana większość woli trzymać je na niedochodowych lokatach. Częściowo wynika to z braku doświadczenia, częściowo z niewiedzy oraz silnej awersji do ryzyka.

 • Polacy wciąż rzadko inwestują swoje oszczędności. Wolą trzymać je na lokacie lub kontach bankowych

  Inwestujących w funduszach inwestycyjnych jest około 2 milionów. Ich liczba dość dynamicznie się zmienia, co wskazuje na spekulacyjny, krótkoterminowy charakter inwestycji. Mimo niskich stóp procentowych i jeszcze niżej oprocentowanych lokat, Polacy większość oszczędności trzymają na lokatach i kontach bankowych. Nie widać też, by do inwestowania przekonywali się młodzi ludzie.