• Informacje na temat:

  ile można zarobić na akcjach gpw

Artykuły na temat: ile można zarobić na akcjach gpw
 • Ile zarabia szef?

  ....) wzrost uposażeń można było zaobserwować w przypadku wynagrodzeń prezesów niż pozostałych członków zarządu (14 proc.). - Większość spółek objętych badaniem zanotowała w ostatnim roku poprawę wyników, co(...), aktywów i przychodów - w konsekwencji oferują zarządom znacznie wyższe przeciętne wynagrodzenia. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że o ile w przypadku bankowości wysokość wynagrodzeń jest ściśle...

 • Giełda wspiera politykę gospodarczą państwa

  GPW, mimo że jest spółką giełdową i działa komercyjnie, cały czas patrzy na możliwości wspierania polityki gospodarczej państwa, bo im większy rozwój gospodarczy tym lepiej dla giełdy - mówi Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • Polscy królowie dywidendy: Rekordzista dostał 780 tys. zł za każdy dzień

  Wypłaty przekraczające 1 mln zł zgarnęło blisko 70 akcjonariuszy giełdowych spółek. A firma Famur wypłaciła prawie dwa razy tyle, ile zarobiła w 2013 r.

 • Zapowiedź resortu energii powodem spadków spółek Skarbu Państwa na giełdzie - analitycy

  - Zapowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego dotycząca podwyższania kapitałów spółek Skarbu Państwa i zapłaty z tego tytułu 10 mld zł podatków w najbliższych latach przyczyną spadków kursów spółek energetycznych na GPW - tłumaczą analitycy.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • Inwestowanie nie musi być skomplikowane

  W otwarte fundusze inwestycyjne lokuje swoje pieniądze zaledwie 7 proc. Polaków, co oznacza, że zdecydowana większość woli trzymać je na niedochodowych lokatach. Częściowo wynika to z braku doświadczenia, częściowo z niewiedzy oraz silnej awersji do ryzyka.

 • Polacy wciąż rzadko inwestują swoje oszczędności. Wolą trzymać je na lokacie lub kontach bankowych

  Inwestujących w funduszach inwestycyjnych jest około 2 milionów. Ich liczba dość dynamicznie się zmienia, co wskazuje na spekulacyjny, krótkoterminowy charakter inwestycji. Mimo niskich stóp procentowych i jeszcze niżej oprocentowanych lokat, Polacy większość oszczędności trzymają na lokatach i kontach bankowych. Nie widać też, by do inwestowania przekonywali się młodzi ludzie.

 • Polacy boja się ryzyka jak ognia

  Nowy rok w sprzedaży funduszy rozpoczął się równie doskonale, jak przebiegło zakończenie 2017 roku. Styczniowy bilans nabyć i umorzeń był rekordowy od blisko trzech lat. Saldo wpłat i wypłat w styczniu wyniosło prawie +2,5 mld zł. Polacy nadal jednak, stronią od ryzyka, ponad 80 proc. badanych przedkłada bezpieczeństwo nad zysk.

 • Ostateczne rozwiązanie kwestii OFE

  Po niemal 20 latach funkcjonowania otwarte fundusze emerytalne znikną z rynku. Niewiele stracą na tym instytucje finansowe, które są właścicielami zarządzających OFE powszechnych towarzystw emerytalnych. Zaś ubezpieczeni, których oszczędności zgromadzone są w funduszach, zdecydowanie zyskają.