• Informacje na temat:

  ile osób w polsce ma wykształcenie wyższe

Artykuły na temat: ile osób w polsce ma wykształcenie wyższe
 • Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem

  W największych miastach Polski najwięcej zarabiały osoby z wykształceniem wyższym magisterskim inżynierskim, najmniej natomiast osoby, które ukończyły szkoły zawodowe – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

 • Grupa Polaków posiadająca oszczędności rośnie, ale wciąż daleko do tego, by uznać nas za zapobiegliwych - potwierdzają to najnowsze badania przeprowadzone dla Provident Polska.

 • Wynagrodzenia osób o różnym wykształceniu

  W największych miastach Polski najwięcej zarabiały osoby z wykształceniem wyższym magisterskim inżynierskim, najmniej natomiast osoby, które ukończyły szkoły zawodowe – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • Ile jest warte wykształcenie?

  Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak, wynika, że w 2009 roku najwyższe płace otrzymywały osoby z tytułem magistra lub inżyniera. Wynagrodzenia połowy z nich mieściły się w przedziale od 2 750 do 6 500 PLN. Najmniej zarabiała grupa pracowników ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej lub zawodowej. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 2 400 PLN.

 • 440 gmin w Polsce nie świadczy pomocy

  Około 440 gmin nie świadczyło w ubiegłym roku usług opiekuńczych dla osób starszych, choć jest to świadczenie obowiązkowe - poinformowała wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska podczas obrad sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

 • Czy wykształcenie wpływa na zarobki?

  Kiedy emocje związane z egzaminem dojrzałości opadną, tegoroczni maturzyści będą podejmować decyzje o dalszej edukacji lub karierze zawodowej. Warto przy tym pamiętać, że wykształcenie wciąż pozostaje jednym z ważniejszych czynników wpływających na wysokość pensji.

 • Prawie 50 proc. z nas nie wyłącza komputera po zakończonej pracy. Ile na tym tracimy?

  komputera po jego użyciu, a prawie 20 proc. do pozostawiania w stanie uśpienia wszystkich urządzeń w domu. Ile płacimy za brak efektywności energetycznej?

 • Ile chcą zarabiać studenci?

  ...najwyższe oczekiwania płacowe występują wśród studentów niemieckich . W swojej pierwszej pracy chcieliby oni zarabiać prawie dwa razy tyle, ile wynosi średnia krajowa (191 proc.). Zgodnie z danymi(...)Jak wynika z raportu, szwajcarscy studenci należą do grona osób o najwyższych oczekiwaniach finansowych - w swojej pierwszej pracy, miesięczne wynagrodzenie netto powyżej 7 tys. USD byłoby dla nich...

 • Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Jak wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów, co miesiąc wydajemy na utrzymanie średnio 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł, czyli o ponad 60 proc. mniej. Nie dziwi więc fakt, że przeszło 70 proc. badanych uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie.