• Informacje na temat:

  ile podatku od akcji pracowniczych

Artykuły na temat: ile podatku od akcji pracowniczych
 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...niemal w całości pokrywa się z zestawieniem państw z największym klinem podatkowym, czyli różnicy między tym, ile pracodawca wydaje, zatrudniając pracownika, a tym, ile ten drugi dostaje do kieszeni(...) składkach, a w budżecie powstałaby duża dziura. Poza składkami na ubezpieczenie ok. 8 proc. dochodów pochodzi z podatku PIT. Do tego jeszcze dochodzą takie obciążenia, jak różne składki naliczane od...

 • PPK? Moje pieniądze nie będą ulepszać systemu emerytalnego

  Nie wiem, czy w ogóle dożyję do emerytury. A do tego nie wiem, ile jeszcze zmian w systemie emerytalnym zaproponuje mi państwo, które dziś proponuje mi PPK. Jak wobec tego mam podejmować decyzję o ewentualnym oszczędzaniu?

 • Jak gromadzić oszczędności?

  .... Można wybrać wariant polegający na zaokrąglaniu sum lub oprocentowaniu wszystkich transakcji, czy też obciążanie ich stałą kwotą. Ile można w ten sposób zaoszczędzić? Wszystko zależy od liczby przeprowadzonych transakcji. Może to być 50 zł, ale i ponad 200 zł. 3. Banki oferują również specjalne konta celowe, na które można regularnie przekazywać określoną kwotę. Wyznaczony cel to najlepsza...

 • Co państwo zaproponuje przyszłym emerytom?

  Pracownicze Plany Kapitałowe to będzie w pełni prywatny i dobrowolny program gromadzenia kapitału na cele emerytalne. Tu poziom ochrony prawnej jest taki sam jak przy PPE, IKE i IKZE. Prywatności PPK dowodzi szczególnie możliwość wypłaty środków w każdym momencie - tłumaczy Interii Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, główny architekt nowego filara systemu emerytalnego.

 • Czy PPK będzie się opłacać?

  Bieżący rok będzie pierwszym, w którym pracownicy będą mogli gromadzić swoje oszczędności w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Zdaniem ekspertów, krótki okres wypłaty zgromadzonych oszczędności jest najsłabszym elementem programu.

 • UI TFI: Reforma emerytalna pobudzi chęci do oszczędzania
?

  Planowana reforma emerytalna podniesie stopy oszczędności i zwiększy krajową bazę kapitałową, co umożliwi wzrost inwestycji i rozwój rynku kapitałowego, a także może uniezależnić giełdę od kapitału zagranicznego. Może też dać dodatkową motywację do oszczędzania - uważa Waldemar Wołos z Union Investment TFI.

 • Plan Morawieckiego: Rząd zmusi Polaków do odkładania na emeryturę. Trzeci filar dla każdego

  Dziś na emeryturę poza ZUS i OFE odkłada ten, kto sam się na to zdecyduje. Po zmianie oszczędzać będą wszyscy, za pośrednictwem pracodawców. Chyba że z tego zrezygnują. Promowanie dodatkowej emerytury to element planu rozwoju wicepremiera Morawieckiego.

 • Emerytura społeczna dobrym pomysłem. Dla rządu

  Nazwa Program Budowy Kapitału, który ogłosił rząd, jest bardzo myląca, bo dotyczy programu zakładającego nacjonalizację jednej czwartej oszczędności emerytalnych Polaków zebranych w OFE. I choć w planie można wskazać także kilka propozycji, które same w sobie mogłyby przyczynić się do wzrostu oszczędności, to jednak trudno mówić o wiarygodności rządu, który z jednej strony zachęca do oszczędzania, a z drugiej nacjonalizuje już istniejące oszczędności.

 • Członków OFE w 2018 roku czeka bardzo trudny wybór

  W przyszłym roku czeka nas rewolucja dla ponad 16 milionów członków OFE, Przekształcenie funduszy emerytalnych w klasyczne fundusze inwestycyjne będzie wymagało od dotychczasowych członow OFE doboru odpowiedniej strategii mówią analitycy dla Interii.pl

 • Belka na drodze

  Podatek od zysków kapitałowych jest jedną z kul u nogi polskiego rynku kapitałowego. Czy tą najcięższą? Jak się jej pozbyć? Albo jak sprawić, żeby chociaż straciła na wadze? Podatek tymczasowy obowiązuje już 16 lat!. W przyjętej przez Radę Ministrów w lutym 2017 r. Strategii na rzecz Odpowiedzianego Rozwoju znalazła się koncepcja obniżenia stawki opodatkowania dochodów z inwestycji długoterminowych (powyżej 12 miesięcy).