• Informacje na temat:

  ile podatku od sprzedanych akcji

Artykuły na temat: ile podatku od sprzedanych akcji
 • ...-36 wypełniają osoby prowadzące działalność gospodarczą albo te, które pracowały za granicą. Jeżeli przedsiębiorca wybrał opodatkowanie jednolitą składką podatku 19%, wówczas wypełnia PIT-36L. PIT-39 przeznaczony jest dla podatników, którzy w 2015 r. sprzedali nieruchomość, a PIT-38 przeznaczony jest dla osoby, która wykazuje stratę lub zysk ze sprzedaży akcji. Przez internet Udogodnieniem...

 • Mateusz Morawiecki złożył dyspozycję sprzedaży wszystkich posiadanych akcji BZ WBK

  Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o sprzedaży wszystkich posiadanych akcji banku BZ WBK - poinformował Stanisław Krakowski z Ministerstwa Rozwoju.

 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  ...akcje niekwalifikowane i od akcji uwarunkowanych są odroczone do momentu nabycia prawa własności lub sprzedania akcji. Po nabyciu akcji uwarunkowanych konieczne jest zapłacenie zwykłego podatku(...) zmiennych wynagrodzenia (premii, akcji, opcji na akcje)? Czy pensje te są wynikiem długotrwałych negocjacji pomiędzy kadrą zarządzającą a radą nadzorczą, której celem jest zmniejszenie kosztów...

 • Partia Razem wzywa Morawieckiego do sprzedaży posiadanych akcji BZ WBK

  - Partia Razem zaapelowała w poniedziałek do desygnowanego na premiera Mateusza Morawieckiego o zbycie posiadanych przez niego akcji Banku Zachodniego WBK. To olbrzymi konflikt interesów - uważa Adrian Zandberg z zarządu krajowego ugrupowania.

 • ...kusi kwota wolna od podatku. – W Polsce to zaledwie 3 tys. zł. W Anglii prawie 50 tys.! – tłumaczy podekscytowana. – Mogę oszczędzić rocznie co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście tysięcy(...) oprocentowanie proponuje. Jeśli firma jest spółką z o.o., powinniśmy w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawdzić, ile wynosi jej kapitał założycielski. Jeśli 5 czy 50 tys. zł, lepiej mocno się zastanowić, czy...

 • Wybór właściwego druku rocznego PIT-a

  Do rozliczenia rocznego dochodu z 2015 r. Kowalskiego służą odpowiednie formularze rocznej deklaracji podatkowej. To, który druk należy wybrać oraz czy trzeba będzie złożyć więcej niż jednego rocznego PIT-a, jest zależne od źródła osiągniętych w zeszłym rok zarobków. Ważna jest aktualna wersja deklaracji.

 • Twoja emerytura będzie zależała aż od ośmiu elementów

  W przyszłym roku ma zostać wprowadzona kolejna reforma emerytalna. Nie tylko sprawi ona, że staniemy się właścicielami 75 proc. pieniędzy, które mamy obecnie w OFE. Spowoduje również powstanie nowych typów rachunków służących do oszczędzania na tzw. "jesień życia", które mają zwiększyć naszą emeryturę nawet o ponad 1000 zł miesięcznie. Expander wskazuje, od jakich elementów zależeć będzie nasza sytuacja na emeryturze.

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.

 • Zwalczanie podatkowych nadużyć to gra, w której pierwszy ruch zawsze należy do oszusta. Ale to fiskus powinien mieć ostatnie słowo.

 • Rośnie liczba skarg na polisolokaty. Klienci walczą o odzyskanie pieniędzy

  Z danych stowarzyszenia Przywiązani do polisy wynika, że ok. 5 mln osób ma polisolokaty o łącznej wartości przekraczającej 50 mld zł. Wielu klientów na tym instrumencie straciło, bo - jak podkreślają eksperci - ryzyko inwestycyjne było w całości przerzucone na klientów. Dodatkowo umowy były tak sformułowane, że trudno było je oszacować. Dlatego teraz w sądach walczą o odzyskanie pieniędzy. - Nasza kancelaria prowadzi kilkadziesiąt tego typu spraw, w których wykazujemy nieważność umowy...