• Informacje na temat:

  ile podatku od wynajmu mieszkania

Artykuły na temat: ile podatku od wynajmu mieszkania
 • Wynajmując komuś mieszkanie możemy odliczyć koszty związne np. z remontem. Ale najlepszą metodą na wykazanie braku dochodu z najmu jest zastosowanie tzw. przyspieszonej amortyzacji.

 • Jest luka w podatku minimalnym. Nawet fiskus nie wie, kto powinien zapłacić podatek od przychodu z wynajmu

  Nie wiadomo, kto powinien płacić podatek od przychodu z wynajmu budynku komercyjnego zlokalizowanego na cudzym gruncie. Jednoznacznej odpowiedzi nie potrafi udzielić sam fiskus.

 • Prawo do zwrotu podatku VAT na materiały budowlane przysługuje osobom fizycznym, które poniosły wydatki na remont, modernizację domu lub mieszkania. Dowiedz się, za co i ile możesz odliczyć.

 • Bezpieczna inwestycja - mieszkania na wynajem

  Szybki zysk i duże ryzyko, czy długoterminowa bezpieczna lokata? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Istnieje wiele sposobów lokowania gotówki w celu jej pomnożenia.

 • Koszty życia, czyli na co stać Polaków?

  ...we wskaźnikach prezentowanych przez GUS? Ile pieniędzy wydają Polacy, a ile mogą odłożyć na przyszłość? Artykuł prezentuje dane na temat dochodów gospodarstw domowych i kosztów życia Polaków.

 • Mimo solidnego wzrostu cen mieszkań, inwestycja w lokal na wynajem nadal wygląda atrakcyjnie, gdyż stawki najmu w ostatnim roku także poszły w górę.

 • Spadek. Załatwiamy formalności u notariusza

  ...: ● swoje dowody osobiste (do wglądu); ● odpisy z  ksiąg wieczystych (gdy w  spadku jest mieszkanie, dom lub inne nieruchomości) oraz akty potwierdzające prawo do nieruchomości (np. akt nabycia mieszkania(...) dokonaniem podziału spadku); ● zaświadczenia z  urzędu skarbowego potwierdzające, że podatek od spadku został uiszczony lub że spadkobierca jest zwolniony z  płacenia tego podatku. Przypominamy...

 • Rynek najmu mieszkań daje szansę na niezły zarobek

  Rynek najmu kusi inwestorów perspektywą wysokich zysków. Obecnie to on w dużym stopniu "nakręca" koniunkturę na mieszkania. Gdzie można zarobić najwięcej? Odpowiedź na takie pytanie jest prosta: tam gdzie ceny mieszkań są niskie, za to czynsze najmu wysokie. Sprawdziliśmy, jak pod tym względem wygląda sytuacja w największych miastach Polski.

 • Praca w Norwegii: Zostań norweską nianią

  ...większy zarobek, jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko. Wynagrodzenie dla niań jest porównywalne z tym, ile wynosi miesięczna opłata za przedszkole. Trudno oczekiwać, by rodzice opiekunkom(...) dzieckiem pozwala im na dodatkowy zarobek. Legalnie Nianią w Norwegii opłaca się zostać, gdy rodzina oferuje dach nad głową i wyżywienie. Wówczas odchodzą znaczne koszty związane z wynajmem mieszkania...

 • Politycy obiecują mieszkania i... brak podatku katastralnego

  Zbliżają się wybory, a politycy nie szczędzą nam obietnic. Wśród nich nie brakuje zapowiedzi decyzji, które mają poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Jedno jest pewne - żaden z polityków nie powie słowa o ewentualnych planach wprowadzenia podatku katastralnego.