• Informacje na temat:

  ile polacy zarabiają w niemczech

Artykuły na temat: ile polacy zarabiają w niemczech
 • Polacy i Niemcy: Jak pracują, ile zarabiają?

  Prezydent Niemiec powiedział swego czasu, że Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy, czym wywołał dyskusję i w Polsce, i w Niemczech. Sprawdziliśmy, czy to prawda.

 • Kto zyska, a kto straci na jednolitym podatku? Kowalczyk: Każda praca opodatkowana tak samo

  Podatek jednolity będzie korzystny dla tych, którzy dziś mało zarabiają. Natomiast osoby o wyższych dochodach, zyskujące teraz np. na trzydziestokrotności, bo nie odprowadzają od pewnego pułapu składek na ZUS, dołożą trochę więcej - mówi Henryk Kowalczyk.

 • Zarobki Polaków w Niemczech

  ...pielęgniarza - mówi Bożena Witt, doradca EURES z Urzędu pracy w Pasewalk. W których niemieckich landach Polacy znajdują najczęściej zatrudnienie? - Polacy zatrudnieni w Niemczech najczęściej(...) Niemiec, w Westfalii, Bawarii, Badenii i Wirtembergii. Wynagrodzenia Polaków w Niemczech Okazuje się, że najwyższe wynagrodzenia otrzymują Polacy, którzy przebywają w ojczyźnie Goethego dłużej niż...

 • Skąd ogromne zainteresowanie 500 plus? Socjolog dla dziennik.pl: To przyzwoita kwota, o której nikt nie powie: Rzucono mi ochłapy!

  "Z czasem 500 zł stało się wyznacznikiem tego, że to uczciwa oferta, interesująca ilość pieniędzy, przyzwoita kwota, o której nikt nie powie: Rzucono mi ochłapy!" - mówi w rozmowie dziennik.pl prof. Piotr Sałustowicz, socjolog z Uniwersytetu SWPS. Czym jeszcze tłumaczy ogromne zainteresowanie programami 500 plus?

 • ...południowych landów, które oferują wyższe pensje zarówno Polakom, jak i Niemcom. Od 1 stycznia 2015 w całych Niemczech obowiązuje ustawowe wynagrodzenie minimalne, wynoszące 8,50 euro za godzinę pracy, ale są też minimalne stawki branżowe (zazwyczaj wyższe). Pensja zależy m.in. od tego, jak długo będziemy mieszkać za granicą. Polacy, którzy są tam od 3 lat mogą liczyć na ok. 2000 euro miesięcznie. Ci...

 • Kredyt na mieszkanie będzie droższy

  Koniec z dopłacaniem do wkładu własnego kredytów. Rząd zamiast programu MdM, wprowadzi nowe rozwiązanie. Na wkład trzeba będzie sobie zaoszczędzić, a ci, którzy się z tego wywiążą dostaną od państwa premię.

 • Ile zarabiają informatycy w Europie?

  Większość firm, niezależnie od profilu działalności i branży, w której działa, potrzebuje wsparcia pracowników IT. Postęp technologiczny sprawia, że specjaliści z sektora IT są ciągle poszukiwani, a zarobki im oferowane są znacznie wyższe od średniej krajowej. Jednak na tle innych europejskich krajów osoby pracujące w IT na terenie Polski zarabiają niewiele. Dlatego wielu z nich ciągle decyduje...

 • Sprawiedliwe podatki? Najbogatsi w naszym kraju ich nie płacą, a krezusami dla fiskusa są ci, którzy pracują ponad miarę

  Należy zbudować system podatkowy od nowa. Nie mogą tego robić politycy. I jeśli model zostanie opracowany, to nie może być tak, że podczas drugiego czytania w Sejmie ktoś - mówiąc kolokwialnie - dorzuci "...lub czasopisma", co zburzy cały przyjęty wcześniej porządek - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, kierownik Katedry Prawa Finansowego.

 • Stawki za Odrą: Ile zarabiają Polacy?

  To, na jakie stawki mogą liczyć Polacy zatrudnieni za Odrą, pokazały pierwsze miesiące po otwarciu niemieckiego rynku pracy. Zgodnie z przewidywaniami są one niższe od zarobków oferowanych miejscowym pracownikom.

 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.