• Informacje na temat:

  ile polska płaci rosji za gaz

Artykuły na temat: ile polska płaci rosji za gaz
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Polski przemysł wydobywczy ma coraz więcej problemów. Importerzy taniego węgla ze wschodu - głównie z Rosji i z Chin - stają się poważną konkurencją dla krajowych kopalń. Górnicy zapowiadają kolejne protesty przeciwko sprowadzaniu węgla z zagranicy.

 • ...astronomiczne: - koszt wezwania karetki pogotowia waha się od równowartości 40 zł w Egipcie do nawet 2 tys. zł w Hiszpanii; - za wizytę u lekarza zapłacisz od 80 zł w Rosji do około 600 zł w USA(...). prawo do zwrotu pieniędzy za bilety. Jeżeli z powodu opóźnienia transportu występuje konieczność oczekiwania na samolot przez minimum jedną noc, masz prawo do bezpłatnego zakwaterowania i dowóz do...

 • Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Ale jeszcze nie teraz

  Trzeba się modlić o łagodną zimę. Mróz, tak samo jak rosyjska groźba przykręcenia kurka z błękitnym paliwem, to dziś największy problem dla sprawnego funkcjonowania polskiego systemu gazowego. Jeśli temperatura mocno spadnie i taka pogoda utrzyma się przez kilka tygodni lub jeśli Moskwa zdecyduje się ograniczyć przesył na Zachód - kryzys murowany.

 • Gazprom odmawia dostarczania od marca gazu Ukrainie

  Wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew oświadczył w czwartek, że rosyjski koncern od 1 marca nie dostarcza gazu Ukrainie z powodu braku dodatkowego porozumienia. Ukraiński Naftohaz zarzucił Rosjanom złamanie kontraktu i zapowiada starania o odszkodowanie. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił przygotowanie specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) w związku

 • Gazprom zakłada większy eksport gazu do Europy

  Gazprom spodziewa się, że wyeksportuje w tym roku do Europy 153-155 mld m sześc. gazu. Średnia cena gazu może wynieść 240-245 USD za tys. m sześc. - poinformował podczas na konferencji Aleksander Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

 • Kolejny krok PGNiG, aby wycofać się ze współpracy z Gazpromem

  PGNiG zrobiło kolejny krok, żeby za pięć lat wycofać się ze współpracy z rosyjskim Gazpromem.

 • Miliony naszych odbiorców drożej zapłaci za gaz

  W kwietniu polskich konsumentów czeka blisko 2-procentowa podwyżka. URE zatwierdził w ubiegłym tygodniu nową taryfę dla spółki PGNiG, z której usług korzysta blisko 7 mln odbiorców.

 • Będziemy potrzebować coraz więcej gazu

  Zużycie gazu w Polsce wzrośnie do ponad 20 mld m sześc. po 2022 roku - szacuje wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak. Grupa inwestuje w gazociągi, by zwiększyć dostęp do surowca na terenie kraju i dywersyfikuje kierunki dostaw do Polski.

 • Nowa szansa dla węgla

  Chiny już przetwarzają na gaz i paliwa aż 200 mln ton węgla rocznie. Na takie jego zastosowanie stawiają też RPA i Japonia. Jest tylko kwestią czasu, że za ich przykładem pójdzie Polska.

 • To musi być nasza elektrownia

  O budowie polskiej elektrowni atomowej, długoterminowych inwestycjach, wiatrakach i gazowym lobby w Europie, a także o bezpieczeństwie oraz niezależności energetycznej Polski mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.