• Informacje na temat:

  ile polska płaci za gaz 2014

Artykuły na temat: ile polska płaci za gaz 2014
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Zarobki i przywileje emerytalne górników od lat budzą wiele emocji. Z jednej strony, podawane przez GUS średnie płace w przemyśle wydobywczym zdecydowanie przekraczają średnią krajową. Z drugiej(...) 31 grudnia 2013 roku, 68 proc. pracuje wciąż w sektorze publicznym. Zarobki w górnictwie w 2013 roku o 85 proc. wyższe od średniej płacy W I kwartale 2014 roku średnia płaca w górnictwie wyniosła...

 • ...}}--> Przepisy UE chroniące pasażerów kolei zaczęły obowiązywać także w Polsce. Możemy domagać się zwrotu 25 proc. ceny biletu przy opóźnieniu(...) pociąg opóźni się o więcej niż 60 min, pasażerowie powinni nieodpłatnie otrzymać posiłki i napoje, o ile są dostępne w pociągu, na stacji lub mogą być dostarczone. Jeśli pociąg utknie na torach na całą...

 • Gazprom zakłada większy eksport gazu do Europy

  Gazprom spodziewa się, że wyeksportuje w tym roku do Europy 153-155 mld m sześc. gazu. Średnia cena gazu może wynieść 240-245 USD za tys. m sześc. - poinformował podczas na konferencji Aleksander Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

 • Polacy nie chcą płacić więcej za prąd

  Najpóźniej w 2020 roku zamiast z mierników energii elektrycznej będziemy korzystać z tak zwanych inteligentnych liczników. Zmiany przewiduje projekt nowego prawa energetycznego.

 • Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Ale jeszcze nie teraz

  Trzeba się modlić o łagodną zimę. Mróz, tak samo jak rosyjska groźba przykręcenia kurka z błękitnym paliwem, to dziś największy problem dla sprawnego funkcjonowania polskiego systemu gazowego. Jeśli temperatura mocno spadnie i taka pogoda utrzyma się przez kilka tygodni lub jeśli Moskwa zdecyduje się ograniczyć przesył na Zachód - kryzys murowany.

 • Katar nas sprzedał? Amerykański gigant finansowy przejął kontrakt na dostawy LNG dla Polski

  Qatargas sprzedał lub finalizuje sprzedaż kontraktu na dostawy LNG dla PGNiG - wynika z nieoficjalnych informacji DGP. Nabywcą polskiego kontraktu na dostawy LNG ma być bank inwestycyjny Merrill Lynch. Będzie trudniejszym partnerem do rozmów o zmianach warunków umowy.

 • Branża spożywcza walczy o nasze portfele

  Przemysł spożywczy w Polsce to potężna branża. Na żywność i napoje wydajemy niemal co czwartą zarobioną złotówkę. Część z tych pieniędzy idzie na nieprzetworzone artykuły rolne, ale większość zasila dochody branży przetwórstwa rolno-spożywczego.

 • Kolejny krok PGNiG, aby wycofać się ze współpracy z Gazpromem

  PGNiG zrobiło kolejny krok, żeby za pięć lat wycofać się ze współpracy z rosyjskim Gazpromem.

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje