• Informacje na temat:

  ile polska wydaje na armię

Artykuły na temat: ile polska wydaje na armię
 • Sześć tysięcy nowych szeregowców w polskiej armii: Zarobią 2,5 tys. zł na rękę

  Kubisiak, szef biura prasowego agencji pośrednictwa pracy Work Service. Wydaje się, że oprócz stosunkowo niezłej pensji na początek w zapełnianiu etatów szeregowych na pewno pomoże to, że obecnie(...) będą stanowić oficerowie. Podoficerów przybędzie 800. Warto także zauważyć, że w polskim wojsku od lat zmniejsza się liczba generałów. O ile tyle przy podobnej liczebności armii w marcu 2011 r. było...

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • Do pracy w Polsce bliżej z Nepalu niż z Szydłowca

  Polska jest jednym z krajów najsilniej przyciągających obcokrajowców do pracy. To bardzo dobrze, ale paradoks polega na tym, że nie przyciąga do niej ... Polaków. Łatwiej jest przyjmować imigrantów, niż aktywizować własnych obywateli.

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • O co tyle hałasu?!

  ...chwilę nie słyszę własnych myśli, po chwili jednak wydaje mi się, że nie jest aż tak głośno i nawet krzycząc, da się porozmawiać, więc posiedzieć można. To duży błąd, za który uszy wystawią mi (nam(...) może być szkodliwy, jeżeli bombarduje nas przez cały dzień. Nasz słuch jest bardziej czuły niż się wielu osobom wydaje, a odpowiedzialna za to jest ewolucja, która nagradza tych, co dobrze słyszeli...

 • MSZ ujawnia, ile Polska sprzedaje broni

  Polski eksport uzbrojenia wzrósł w 2014 r. o 17,4 proc. i wynosi niecałe 400 mln euro, czyli nieco ponad 1,7 mld zł. Takie liczby podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim raporcie "Eksport uzbrojenia i sprzętu wojskowego".

 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ..., które można sobie wyobrazić na podstawie istniejących trendów. Za mało twardych danych A więc jak będą wyglądały świat i Polska w 2040 r.? Czytelnicy, którzy przekroczyli 50. rok życia, pamiętają(...) o tych przyszłych pokoleniach pozbawionych świadczeń emerytalnych do zgrzybiałej starości. Tyle że, jak mówi prof. Elżbieta Kryńska, o ile stronę podażową - czyli ilość i jakość siły roboczej na rynku...

 • MON szykuje plan szkolenia dla wszystkich rezerwistów

  Atmosfera zagrożenia już wpłynęła na zwiększenie nakładów z budżetu na obronność. Jak przekonuje ekspert, żeby dobrze wykorzystać te środki, trzeba zamiast poprzestać na armii zawodowej zwiększyć jej profesjonalizm. MON ma już plan na obowiązkowe 5-dniowe szkolenia dla wszystkich rezerwistów , którzy odbyli służbę zasadniczą.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  ...r."). Początkowo wydaje się, że dysproporcja między majątkiem zgromadzonym przez pracowników i samozatrudnionych jest olbrzymia (wynosi aż 328 proc.). Po głębszej analizie danych dziwi trochę mniej - do grupy(...) kwiecień - grudzień wpłacały co miesiąc do ZUS 696,47 zł lub 754,67 (z dobrowolną składką chorobową). Nie ma przy tym znaczenia, ile konkretna osoba faktycznie zarobiła na swojej działalności - tyle samo...

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.