• Informacje na temat:

  ile rozwodów jest w polsce

Artykuły na temat: ile rozwodów jest w polsce
 • 150-350 euro za godzinę, i to w Polsce

  Najlepsi polscy prawnicy zarabiają nawet 150-350 euro za godzinę pracy. Kolejne wielkie sieciowe kancelarie otwierają swoje biura w Polsce. Duże kancelarie coraz częściej zapraszają do współpracy cenionych profesorów prawa.

 • Pawłowicz: Niech rozwodnicy płacą za sędziego i salę

  Rozwodnicy powinni rozwodzić się za swoje, a nie państwowe pieniądze (a więc ponosić koszty wynagrodzenia sędziego, ławników, a nawet eksploatacji sali sądowej). Tak zdaje się uważać profesor Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

 • Pokolenie Biedronki 2.0

  Zakupy grupowe zdobyły miliony zwolenników. Grupoklony w Polsce wyrastały jak grzyby po deszczu. Młodzi myśleli, że znaleźli pracę marzeń, szybko jednak okazywało się, że trafiali do maszynek, które wyciskały ich jak cytryny.

 • Prof. Stanisław Gomułka: Wpływ brexitu na gospodarkę Polski będzie niewielki

  Brytyjscy obywatele wbrew oczekiwaniom rynków opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Zaowocowało to natychmiastowym osłabieniem zarówno funta, jak i złotego. Zdaniem prof. Stanisława Gomułki z Business Centre Club realny wpływ brexitu na gospodarki pozostałych krajów Unii, w tym Polski, będzie niewielki. Najbardziej ucierpi sama Wielka Brytania.

 • ...z nich jest pełnoletnie, wsparcie finansowe ze strony państwa Ci nie przysługuje. O 500 złotych mogą ubiegać się też rodzice jedynaków, o ile dochód na osobę jest nie większy niż 800 zł netto (1200 zł(...) zarówno rodzice w związkach małżeńskich, jak i rodzice w nieformalnych związkach. 3. Gdy rodzic pracuje za granicą, pozostałe w Polsce dzieci otrzymają 500 zł, o ile za granicą rodzic ten nie pobiera...

 • Jak Brexit odbije się na Polsce?

  Brexit stawia w niepewnej sytuacji naszych rodaków na Wyspach. Niepokoją się także eksporterzy. Mogą oni stracić np. z powodu cła. Chociaż do referendum unijnego w Wielkiej Brytanii jeszcze dwa miesiące, to perspektywa opuszczenia Wspólnoty przez Londyn martwi polski rząd. Obawy są tym większe, że ostatnie sondaże nie pozwalają na przewidzenie wyniku plebiscytu. I może być tak, że o wyniku w ostatniej chwili zadecyduje jakieś niespodziewane zdarzenie.

 • ...posiadacza konta lub lokaty rodzinie wcale niełatwo odzyskać te środki. Dlaczego? Po pierwsze: wypłata pieniędzy z konta zmarłego dla jego spadkobierców jest możliwa dopiero, gdy nabędą oni spadek (w sądzie lub u notariusza). Po drugie: spadkobiercy często nie wiedzą, w którym banku zmarły miał konto i oszczędności (a w Polsce jest ok. 600 banków i 50 SKOK-ów!). Jak uchronić bliskich przed kłopotami...

 • Morawiecki liczy, że w nowym budżecie UE Polska nie dostanie mniej

  Polska będzie zabiegać o to, by mimo Brexitu, w kolejnej perspektywie finansowej nie otrzymała mniejszych środków z UE niż obecnie - poinformował w Brukseli wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Wyraził zaniepokojenie pomysłem osobnego budżetu dla eurolandu.

 • Psycholog o "eurosierotach": Skutki na całe życie

  PAP: Jakie dzieci nazywamy "eurosierotami"? I czy można określić, ile jest ich w Polsce?   Justyna Korzeniewska: "Eurosieroty" to dzieci ponoszące negatywne psychologiczne konsekwencje(...), które pracują za granicą albo nawet w Polsce - ale w odległym mieście i tylko w weekend wracają do domu. Dla maluszka tygodniowa rozłąka z rodzicem to coś dojmującego, zwłaszcza gdy nie jest to jeden...

 • Wspólne decyzje - oddzielne konta

  To właśnie finanse od wieków bywają powodem nieporozumień w związkach - także tych nieformalnych. Badania wskazują, że ok. 70 proc. kłótni i nieporozumień dotyczy pieniędzy. Nieporozumienia finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów.